Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lássunk tisztán el...

Hogyan lássunk tisztán el vonatkoztatva az érzelmektől?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy túl nagy a szívem, és ezt sokan kihasználják, pl pénzt kéregetnek kölcsön de sose kapom vissza, vagy lelki szemetesnek vagyok használva, volt hogy lakhatás voltam akinek nem volt hova mennie, és rezsibe néha bele adott de ennyi és a fejemre nőt, sok minden volt már és az a baj nem tudom mit csináljak hogy ennek vége legyen. Mit tegyek hogy ne a szívem hanem az eszem vezéreljen? Hogyan kell érzelmektől függetlenül gondolkodni és állni a dolgokhoz? Elegem van abból hogy csak ki vagyok használva.

#szív,lélek,kihasználás,vissza élés,ész, értelem
2020. máj. 13. 09:09
A kérdező szavazást indított:
Van esélyem meg változni.
Nincs esélyem meg változni mert az ilyen embereknek ez lesz a vesztük.
10 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van esélye mindenkinek megváltozni, csak szándék, azaz akarat és motiváció kérdése. Persze a bőréből senki sem tud kilépni, hogy más ember legyen, de amúgy is folyamatosan változunk, éppen az élmények változtatnak meg folyamatosan. Már csak az, hogy feltetted ezt a kérdést, mert felismertél egy problémát, már az elindított téged a változás útján. A te döntésed, hogy akarsz-e változni, de képes mindenképpen vagy rá.
2020. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, sokáig én is ilyen voltam, és néha még visszaesek...

A lényeg, hogy ne legyél hirtelen döntésű: adódik egy kérés (pl.: mani), akkor nyugi: végy egy mély levegőt, kérdezd meg, hogy mire kell, miért tőled kér, miért nem mást keres meg ezzel a problémával, stb. tehát adj magadnak időt, közben figyeld a válaszokat, hogy átgondolhasd a valódiságát a dolognak, a szükségességét.

Tedd fel magadnak a kérdést: mi a legrosszabb, ami történhet, ha nem te segítesz neki?

Mond ki párszor ilyen helyzetekben, hogy nem, és ne foglalkozz a következményeivel, mert nem csak ez a megoldás van az életben 8tehát, hogy mindig te vagy "Teréz anya2 ".

Jó, ha valaki jó szándékú, de nem tudja egy emer megoldani a világ problémáit.

2020. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!