Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vonatkoztathatnék el...

Hogy vonatkoztathatnék el másoktól?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet. Nem akarok róla sokat elárulni, lényeg, hogy nehéz volt bekerülni, nehéz itt maradni stb. Eddig végig kitűnő voltam, de tudtam, hogy az egyetemen nem biztos, hogy az leszek, mert a tanulás mellett sok szerepe van a szerencsének is( bár úgy hittem, hogy aki eleget készül, azt nem érheti meglepetés... naiv voltam). Mostanra már elég sok zh-t írtunk, volt ami jól sikerült, de mindössze egy ötösöm lett, a többi hármas, négyes, kettes, de bukni még nem buktam. Mindenki mondja, hogy ez jó, itt nem lehet mindig ötöst írni, miért panaszkodom, ha nem buktam, de a csoporttársaim egy része szinte mindig ötöst ír. Ezért úgy érzem, én még nem tanulok elég jól, nem szánok rá elég időt, míg ők biztos hazaérnek és azonnal leülnek tanulni, míg én pl tartok 1-2 óra szünetet, vagy kihagyok néha egy napot( mert nem szeretnék megőrülni, mivel így is leterhelő, talán én már ide kevés vagyok, ők meg zsenik...). Szerintetek muszáj színötösnek lenni egyetemen, illetve hogy lehetne kizárni a többiek eredményeit, hogy tudnék csak magamra koncentrálni? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 20. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj színötösnek lenni. Nekem például az 1-es, a 2-es és a 3-as volt a leggyakoribb jegyem az egyetemen. Szerintem ez is szép eredmény. Szerinted nem, kérdező?
2018. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, hogy szép, meg hogy nem számít a jegy, csak a diploma(egy bizonyos határig), de a többiek mégis van, hogy sírnak ha hármast kaptak ötös helyett, én meg csodálkozom, mire ez a nagy maximalizmus.
2018. nov. 20. 20:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Pedig igenis szép, eleve szép bekerülni; viszont itt-ott olvasom, hogy az igazán tanulósak lettek a cégvezetők, és emiatt kialakult bennem egy olyan érzés, hogy nem hogy nem helyezkedhetek majd el, egy senki leszek... Mintha emiatt hátrányból indulnék a későbbiekben.
2018. nov. 20. 21:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak akik hajtanak az ösztöndíjra és azért nyomják ennyire. Amúgy ne versenynek fogd fel a diplomát, a munkaerő piacon van verseny nem az iskolában.
2018. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!