Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar kényszeresen...

Miért akar kényszeresen valaki átlagos jövedelemmel a gazdagokhoz beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Van egy örökölt telkünk egy nagyon felkapott környéken. A miénk mellett a sajnos elhunyt szomszéd bácsi unokája épített házat, mi meghagytuk kertnek. Az utcában rendkívül gazdagok költöztek és építkeztek pár éve, elit környék lett. Új G Mercedes 2 is van az utcában. A legrosszabb autó is új A Mercedes. Nem túlzok, tényleg így van! Ehhez képest a telekszomszéd pár átlagos, inkább az átlag alja. 2 gyerek, a csaj óvónő, a srác gyári munkás. Rendes, tisztességes emberek. Gyakran látom amikor ott vagyunk, hogy hogyan puncsolnak a milliomos (milliárdos) szomszédoknak. A srác gyakran hazudik is, de nem tudom miért! Pl mondta a gazdag fickó, hogy ők majd ha vége a vírusnak, akkor mennek a Karib szigetekre. Erre rávágta a srác hogy ők nem döntötték el hova mennek, de nekik is esélyes a Karib. Szerintem hazudik arról is hogy mit dolgozik. Pár hete beszéltem vele és eldicsekedett, hogy ezen a környéken az a divat ha terepjáróval jár az asszony, így vettek egy használt Suzuki Jimnyt! Mint megtudtam, erőn felül, hitelre (a srác anyja panaszkodott nekem). Azt mondja ez ugyanolyan (!) mint a szomszédoknak (G Merci) csak kicsiben, mert nekik jó ez a méretű autó is. Azért a 6(?) milliós autó meg a 60 milliós között van különbség szerintem.

Az ő dolguk, de nagyon rossz nézni, nem értem miért csinálják? A srác anyja is kiborult nekem, hogy minden pénzük a kocsi hitelre megy el, alig marad nekik, ő ad kölcsön. Nagyon nagyképű lett a srác, pedig gyerekkorában nagyon rendes volt meg mielőtt megörökölték azt a telket. Azt mondja: mindenki azt hiszi hogy a Békási panelben tengődünk és Swifttel járunk, közben meg ha tudnák hogy itt a zsírúj (!) terepjáró a leggazdagabb környéken, leesne az álluk!


Miért csinálja ezt valaki? Nem érzi hogy ez már már szánalmas? Hogy azok a gazdagok pontosan tudják hogy ők csórók? Mit akar tőlük? Soha nem fogják maguk közé venni ... ismerem őket. Ahelyett hogy eladták volna a telket és vesznek máshol egy gyönyörű házat, autót hitel nélkül és maradt volna a gyerekek jövőjére is! Ehelyett ott feszeng a milliárdosok közt és bizonygatja hogy a Jimny az kis G Merci. Mi is pontosan ezért őrizgetjük a telket, hogy aztán majd eladjuk valakinek ha kelleni fog a pénz. De semmi pénzért nem építkeznék ott.



2020. máj. 14. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Talán fiatal es hülye?
2020. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
32%
Amiert a szegeny emberek szegenyek. Mert butak. Kar ragozni.
2020. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
83%
A modern ember meglátása szerint minden a pénz. Bekerültek egy olyan helyre ahol erős jólét uralkodik, nyilván a többi embernek nem akar alsóbbrendűséget mutatni azzal, hogy nem rendelkeznek annyi pénzel. A pénzes emberek a szociális ranglétra felsőbb fokán állnak. Szimplán ennyi, hogy nem akarják azt, hogy lenézzék őket, meg ez egy szociális norma ebben a világban.
2020. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Mert hülyék, ezért.

De a te tanácsod sem jobb, minek költöznének máshova? Csak mert gazdagok veszik őket körül? Mi rossz van abban? A házuknak így csak emelkedni fog az értéke, ha esetleg mégis el akarnának költözni. Nincs meg az a veszély, hogy kirabolják őket, egy elit környéket még a rendőrség is jobban figyeli. Az a hülye, aki elköltözik egy jó környékről. Majd ha úgy találják, hogy a gyerekeik jövőjére jó lenne egy kis pénz, akkor vehetnek egy szerényebb környéken házat, és a különbözetből tudják őket segíteni. De amíg nem nőttek fel a gyerekeik, minek mennének más környékre?

2020. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ehhez még nem is kell gazdagnak lenni annak,akinek kamuznak.


Apámnak pl egyik munkatársa azt mondta,hogy mind 3 gyerekének 20-20-20 millióért vett lakást.

Közben 8 eurós órabérért dolgozikxD

És hallotta már Apám mikor hangosan telefonál a feleségével,hogy van-e még elég tüzelő:d

2020. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Minel szegenyebb egy orszag, annal karikatura szerubb ez. Magyarorszagon nagyon. Sajnos.
2020. máj. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Én meg azt nem értem, miért kell állandóan más pénztárcájában koyorászni
2020. máj. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem tud beletörődni, hogy neki rosszabb lapokat osztott az élet anyagi szempontból.


Mi a barátaimmal a középosztály legalján helyezkedünk el. Az egyikük viszont egyszerűen nem fér a bőrébe. Ő keresi közülünk a legjobban, de neki valahogy sosincs a hó végére pénze, nemhogy hosszútávú megtakarítása. Mindig csak a bulik, a pia, a nők, a kocsi. Sajnálom őt nagyon, de végtére ő az aki okvetlenül bebizonyította nekem, hogy a pénzt nem érdemes szórni és a költekezés nem egyenlő a boldogsággal.

2020. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátha felkarolják...
2020. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!