Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem a tolakodó...

Hogyan kezeljem a tolakodó embereket?

Figyelt kérdés
Egy idősödő szomszédnő, akinek a gyerekei felnőttek, unják egymást a férjével, és folyton programokat csinálna, ír nekem hogy jöjjek át, ha becsöngetek pl. vajat vagy tojást kérni, máris behív és csak beszél, beszél és beszél. Facebookon is vagy zargat vagy cicás videókat küld, nem merem letiltani, mert sértődés lenne. Ráadásul elég "erőszakos", ha nemet mondok valamire, erősködik, visszakérdez. Bocsi ha hosszú! Hogyan rázzam le sértődés nélkül? Az alsó szomszédom, így néha látnom kell ha nem akarom is...

2020. máj. 16. 10:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"ha becsöngetek pl. vajat vagy tojást kérni"


Itt a megoldas! Ne menj at semmiert, ne keresd a tarsasagat, inkabb keruld el.

2020. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, de szükséghelyzet volt. Amúgy is zaklatni fog Facebookon, telefonon, vagy ha összefutunk a lépcsőházban, ha unatkozik.
2020. máj. 16. 10:45
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Amikor vajat vagy tojást kell kérni, mert "szükséghelyzet van", (bezártak a boltok, az éjjel-nappali is), akkor jó a néni, de ha kicsit csevegni akar, akkor rohadjon meg, igaz!? Tipikus...
2020. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elfoglalt ember vagyok, a nő meg a semmiről beszél órákig. Jobb dolgom is van. Ráadásul van férje, testvére és gyermekei is, sőt korabeli barátnők is, ha csevegni akar!
2020. máj. 16. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"- Blabalbalblablabalbalbalbalbal..."

"- Igen, igen, igen."

"- Blabalbalblablabalbalbalbalbal..."

"- Persze, igaza van!"

"- Blabalbalblablabalbalbalbalbal..."

"- Igen, hogyne... viszont most már nekem sajnos mennem, kell, köszönök mindent, legközelebb folytatjuk."


Majd felállsz, és eljössz. Így kezeljük mi, felnőtt emberek az ilyen helyzeteket. Vagy le is kötöz a székhez?

2020. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Haha, ez tényleg jó volt. :-)
2020. máj. 16. 11:37
 7/14 A kérdező kommentje:
Ilyenkor még egy szelet sütit, italt felkínál, csak maradjak még! Az ilyenre mondják, hogy szelíden erőszakos, vagy ilyesmi.
2020. máj. 16. 11:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom én még nem éltam át hasonlót. Ne keresd a társaságát. Ha vaj, tej, tojás kell, menj el a boltba, vagy szimplán találj ki más kaját amihez ezek nem kellenek. Ne nézd meg az üzeneteit, ne válaszolj rájuk. Ha összefutsz vele mond neki az igazat. Nem érsz rá, sietsz. Lehet rosszul fog neki esni, de az igazság néha fáj. Ha esetleg ő jön az ajtóhoz és a kukucskálón keresztül őt látod ne nyiss ajtót tegyél úgy mint aki nem hallotta hogy kopog valaki, vagy nem vagy otthon. Mást nem tudok mondani. Fontos hogy ne legyél bunkó ne nézd levegőnek, mert akkor megsértődik. Nézz a szemébe és mondd meg neki hogy sietsz, késésben vagy, ha még nem is igaz, mondd hogy egy barátnődhöz mész.
2020. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt szoktam csinálni, még ha nem is igaz, azt mondom, programom van, stb.
2020. máj. 16. 11:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Sütiért én biztos maradtam volna még 15 percet. Főleg ha házi.
2020. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!