Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik mindig próbálnak objektívek maradni?

Figyelt kérdés

Tehát az adott személy, dzinte indig kihangsúlyozza, hogy a saját véleményéről van szó, amikor állást foglal egy adott kérdésben. Nem gondolja, hogy a saját álláspontja, meglátásai feltétlenül helyesek lennének, sok esetben magától is felülvizsgálja azokat.


Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy ne állna ki a véleménye mellett, ha arra szükség van.


Ugyanakkor néha túlzottan is ügyel arra, hogy finoman fogalmazzon annak érdekében, hogy senki ne vegye rossz néven a mondandóját.


Sokszor már csak azért is érdeklik az eltérő vélemények, hogy árnyalja a saját gondolkodását, de a szélsőségekkel nem tud azonosulni.


Elvárja, hogy neki is adják meg a tiszteletet annak ellenére, hogy nem értenek vele egyet, hiszen ezt ő is megteszi.


Amennyiben azt látja, hogy valakivel nem lehet érdemben megvitatni az adott témát, és érvek helyett az indulatok vezérlik, esetleg valaki nem hajlandó elismerni a tévedéseit, akkor gúnyos, enyhén lekezelő stílusra vált az illetővel szemben, vagy szimplán nem foglalkozik vele tovább, talán utóbbi gyakoribb.



2020. máj. 18. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra abszolút pozitív, igyekszem én is minél többször így adni hangot a véleményemnek.
2020. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ilyen vagyok. :D Az esetek többségében szerintem ez jó, bár szituációfüggő, lehet, hogy valakinek ez nem szimpatikus, és úgy látná, hogy nincs saját véleményem... Ami nem igaz, mert van, amit el is mondok kultúráltan, de megfelelő érvekkel befolyásholható vagyok, mert meghallgatok másokat is, meg beleképzelem magam a másik helyzetébe is.
2020. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Bár E/3-ban írod, nyilván rólad van szó.

Az a baj, hogy sokan csak azt gondolják, hogy ilyenek, és a valóságban átmegy az egész szőrszálhasogató, akadékoskodó arrogáns viselkedésbe. Nagyon nehéz ezt normálisan csinálni. Azért mondom, mert én is ilyesmi vagyok. Viszont az utolsó mondattal el is ásod magad mások szemében. Ahogy ez átvált valóban lekezelő viselkedésbe, aki egyszer ezt látja, egy életre elítél téged.

2020. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Túlzóan merevek.
2020. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg normalis ember igy vitatkozik, nem ugy hogy nagyhangon ismeteli a sajat velemenyet, nem foglalkozva azzal, hogy masokat megbant vele.
2020. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#3 A lekezelő viselkedés valóban nem szép, de párszor sor került rá, leginkább interneten. Igyekszem kerülni, de amikor valaki el kezd személyeskedni, és a vita kultúrája a béka feneke alatt van, akkor volt, hogy tettem gúnyos megjegyzést. Bár igyekszem nem megengedni magamnak interneten sem.
2020. máj. 18. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!