Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék arra emlékezni,...

Hogyan tudnék arra emlékezni, hogy mit álmodtam? Miért nem emlékszem az álmaimra soha?

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alvás kb. 1,5 órás ciklusokból áll, amiknek az utolsó szakaszában van az álmodás. Ha egy ilyen 1,5 órás időszak vége felé ébredsz fel, akkor nagyobb eséllyel emlékszel majd az álmaidra. Legegyszerűbb, ha kb. 6 vagy 7,5 órával lefekvés utánra beállítasz magadnak egy ébresztőt. Ha tudod magadról, hogy lassan alszol el, akkor erre még húzz rá egy kis időt pluszban!
2020. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ébredés után ne kezdj el gondolkozni semmin, hanem egyből próbáld meg felidézni az álmot.
2020. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elalvás előtt szuggeráld magadnak, hogy reggel emlékeznu fogsz az álmaidra. Reggel pedig írd le az álmaidat egy füzetbe.
2020. máj. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wolf Titi válasza:
Erre a legjobb mód az úgynevezett álomnapló. Igen, az egy jó tipp, hogy azt mondogatod magadnak elalvás előtt hogy "emlékezni fogok az álmaimra". De ami nagyon fontos, hogy ezt az álomnaplót jelen időben írd meg. Pl ne azt írt, hogy "egy faházban voltam", hanem "egy faházban vagyok". Próbálj emlékezni a fényekre, az érzésekre, a hangulatra és minden ilyen apróságra. Minél részletesebb egy-egy ilyen álom, annál jobban tudsz majd emlékezni.
2020. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vantel ***** válasza:
Túl kellemetlen lenne ,ha emlékeznél. Megvéd az agyad.
2020. júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!