Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gáz ha egy fiú K-popot...

Miért gáz ha egy fiú K-popot hallgat?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan embert ismerek akik elítélik a K-popereket, de nagy többségüket nem érdekli, hogy fiú vagy lány az aki hallgatja, hanem mivel azt hallgat amit ő nem szeret akkor az biztos rossz. Ezeket az embereket úgymond "megértettem" (az más kérdés, hogy nem értek velük egyet).

Azokat az embereket képtelen vagyok megérteni akik szerint a K-pop csak a lányoknak van kitalálva és ha egy fiú hallgatja az egyből b*zis. Miért gondoljátok azt, hogy ezt a csak a lányoknak találták ki? Mondom akik nemtől függetlenül ítélik el az embert azt nagyjából feltudom fogni, de azt aki csak a fiúkat azt nem.

Kérek mindenkit, hogy aki válaszol, az kultúrállt formában tegye.


2020. máj. 19. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Mert többnyire egy kápopperről nem lehet első ránézésre eldönteni, hogy fiú-e vagy lány.
2020. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Én nem vagyok kifejezett K-pop fan, de emo-hippi, voltam goth, punk, meg szerintem minden már és ennyi idő alatt rájöttem, hogy mindig kell egy bűnbak, mert az emberek hülyék és nem értik meg, ha valaki más. Amúgy azért, mert, hát...a koreai sztárok nem adnak túl férfias képet magukról, na. Meg a sok yaoi ship. Amúgy engem nem zavar a yaoi fiú létemre, szerintem az is cuki :>
2020. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De fordított esetben miért nincs ilyen? pl.: Egy lány "fiús" számokat, előadókat hallgat azt nem nagyon teszik szóvá.
2020. máj. 19. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En lány vagyok, de engem is elítélnék azért, mert ázsiai zenét hallgatok, vagy epp ázsiai sorozatokat nézek. Egyszerű a dolog, az európai szemnek még mindig idegen az ázsiai popkultura, és azzal védekeznek ellene, hogy látványosan utálják, meg azokat is, akik szeretik. Ne híreszteld, és kb ennyit tudsz tenni. 20 ev mulva mar lehet nem lesznek ilyen előítéletesek az emberek idehaza.
2020. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sztereotípia. Ha egy lány fiús, az vagány, ha egy fiú lányos, akkor az meg meleg egyes logika szerint.

Illetve ott van az, hogy az ázsiai, jelen esetben koreai szépségideál full más. Felénk előfordul, hogy egy férfit túl nőiesnek neveznek, ha már csak nem hagyja összenőni egy vonalba a szemöldökit. Az ilyen emberekkel hogy próbálnád megértetni, hogy a smink fiún nem gáz? Az ilyenek még azt sem fogják fel, hogy itthon is van smink azon, aki szerepel, ha meg ez eljut a tudatukig letudják annyival, hogy "jó, de az teljesen más".

Amúgy meg aki ennyire hepciáskodik, az általában nem is ismeri annyira a műfajt, max látott pár nem kpoppos körökben is felkapott Bts - Boy with luvot, vagy valami cuki fiú bandát és akkor jön azzal, hogy jujj nem lehet megkülönböztetni őket a lányoktól. Holott lehet koreai lánybandát életében nem látott.

Ha meg valaki nem tudja megmondani, hogy pl a Stellar, Aoa, Super Junior, esetleg Shinhwa fiú vagy lány banda ott nagyobb bajok vannak annál, mint hogy látott egy ázsiai krapekot sminkben táncolni.

2020. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel semmi gond nincs. Nekem azzal volt ilyen problémám,hogy badoon írt a srác,hogy olyan mintha kpop fan lennék,én meg mondom néha hallgatom,de nem vagyok az. Erre átment ilyen flegmába,hogy ,,ja",szóval,ez ilyen fura volt,hogy neki csak kpop fan lányok jöhetnek szóba😂 Ő volt az első kpop fan srác akivel írtam,ettől függetlenül ugyanolyan emberek,mint a Justin Bieber fanok meg stb. Nekem maga az elvont stílus egyébként tetszik,mivel imádom a feketét ruházatban is,és ahogy észrevettem általában ez jellemző.
2020. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!