Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség a burokban...

Mi a különbség a burokban élés és az elefántcsonttoronyban élés között?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi.

Mindkettő bizonyos védettséget élvez a világ dolgaival szemben.

2020. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

1-es vagyok

Egyébként nem azt mondják, hogy "burokban él", hanem azt, hogy "burokban született"

Az egész magyar nyelvterületen ismert hiedelem volt, hogy a burokban született szerencsés lesz egész életében és ez azóta is fennmaradt szólásként.

2020. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Burokban élés: fél cselekedni, és mindentől, nem enged magához közel szinte senkit sem.

Az elefántcsonttoronyban élés: ő a szuper, a tökéletes, és magasról szemléli a világot, miközben mindent, és mindenkit lenéz.

2020. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az elefántcsonttoronynak van egy olyan vonzata, hogy az illető kimondottan tudományos vagy művészeti munkája miatt távolodik el a mindennapoktól. Akadémikusokra lehetne használni a kifejezést, akik az évtizedek után elfelejtették, hogy az átlag ember nem olyan, mint ők.


A burokban élés egyszerűen jelentheti azt, hogy a magadhoz hasonlókkal éled csak az életed elzárva, így az elefántcsonttorony ennek egy fajtája lehetne, de szerintem sokszor úgy használják az emberek a kifejezést, hogy az illető védve van a világtól és ezért fogalmatlan.

2020. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A burokban szerintem nem is latod, mi tortenik a vilagban. Az elefantcsonttoronybol meg lenezel ra, es a vedett tavolsagbol reflektalsz is az apro kis hangyak problemaira.
2020. máj. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!