Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van, hogy kitaláltok bizonyos...

Van, hogy kitaláltok bizonyos személyiséget, tulajdonságokat, és próbáltok olyanná válni és úgy viselkedni?

Figyelt kérdés

És ha igen, milyen tulajdonságokkal, személyiségégjegyekkel? És nektek fennmarad tartósan?

Nekem például volt olyan, hogy kitaláltam, hogy mostantól nőies leszek, nem fogok fiús cuccokat hordani, amik amúgy nem is állnak jól (tényleg nem), de abbahagytam, mert éreztem, hogy ez nem én vagyok, kár erőltetni. Pedig előtte úgy éreztem, hogy ez valami előre vivő, "felnőttes" dolog lesz. Mondjuk maga a tapasztalat előre vitt, az tény.

Most meg azt találtam ki, hogy sokkal keményebb, fegyelmezettebb leszek, meg nem fogok a dolgok elől megfutamodni, sokkal tudatosabb leszek érzelmi téren. Ebből mondjuk legalább előnyeim származtak eddig.

Szóval próbálgatom ezeket, a tini koromból kinőve is.

Nektek is vannak ilyenek?



2020. máj. 20. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
En zseleznem meg a hajam mint a 80-as evekben, csak kozben megkopaszodtam mar :)
2020. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anno volt egy karakter, amire valamiért nagyon akartam hasonlítani. Ez sosem volt így ebben a formában kimondva, csak úgy általánosan abból indultam ki, hogy vajon hogy viselkedne, ha élő ember lenne a helyemben. Kicsit még külsőre is rágyúrtam arra a kinézetre, mert hasonló volt az alapja, mint ahogy én kinézek. :D


Ami vicces, hogy ez a számomra is dedós hülyeség annyira beleolvadt a mindennapjaimba, hogy tényleg sok szempontból rám ragadtak számomra pozitív vonások abból a korszakból és kicsit kibontakozva érzem magam. Úgy, hogy eleinte nem nekem kellett önmagamnak lennem, hanem bújhattam a "kész" mögé, könnyebb volt váltani.


Kicsit "badassebb", vagányabb lettem, akiről kezdetben csak látszólag, ma viszont már ténylegesen is leperegnek a rosszmájú megjegyzések, ma már le tudom szarni azt, ha valaki belémáll és nem hajtok már fejet, hanem kiállok magamért. Közvetlenebb lettem és kevésbé félek az emberektől, mellette sokkal inkább a magam útját járom és sokkal jobban törekszem magam építeni ahogy ez a valami is tette. És bár a karakter maga egy neutrális szerepben van, ami a sztori elején inkább magányos farkasként jelenik meg a főhőssel szemben, engem valahogy ennek köszönhetően jobban megtaláltak a megfelelő emberek így, mint anno. Anno úgy mondanám, hogy a társadalomhoz idomultam és túl gyenge voltam magamtól megfogalmazni, hogy mikor a tükörbe nézek, mit akarok látni egész pontosan és mi lenne a jó, mi pedig ciki vagy inadekvát. Ezzel viszont egy másik kapaszkodót találtam magamnak, amit kevésbé érzek szerepidegennek és kényelmetlennek és kezdetben jobban felvállaltam és kevésbé éreztem gáznak, mint az egyébként hasonló alaptermészetű önmagam. Talán ezért is ragadott meg annyira, mert valahol nagyon is közelállt ahhoz az énemhez, amit többnyire elnyomtam.

2020. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bő 2 évvel ezelőtt bekerültem egy teljesen új társaságba, a legfiatalabb is tizenévekkel volt idősebb nálam. Egy kislány voltam akkoriban, féltem, hogy nem tudnék teljesen beilleszkedni, ezért egy nagyon pontos képet felállítottam a fejemben, hogy nekem mostantól hogy kell előttük viselkednem. Olyannyira más voltam abban a kontextusban, hogy fizikailag nehéz volt minden nap felhúzni azt az álarcot és eljátszani a "szerepem". Persze, az idő előrehaladtával kezdett egyre jobban rámnőni az a viselkedésforma, egy idő után már a társaságon kívül, a privát életemben is kezdtem úgy viselkedni, amivel szereztem pár rosszakarót. Nemegész 2 évnek kellett eltelnie, hogy mostanra már abszolút ilyen legyen a valódi személyiségem. Tufom, hogy hatalmasat jöttem és mekkora fejlődéseken mentem keresztül, de úgy érzem, ezek mind csak a javamat szolgálják.
2020. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Clay Morrow ***** válasza:
Inkább új szokásokat, és ahhoz tartani magam.
2020. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!