Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért haragszanak rám az...

Miért haragszanak rám az emberek azért, mert nem hallok olyan jól és nem mindig értem a vicceket?

Figyelt kérdés

Napjában többször haragítok magamra embereket ezzel a két dologgal.

Az egyik hogy nem hallok jól, ha például háttal nekem beszél valaki, vagy kevésbé artikulál, akkor nem hallom. Emiatt a családom rengeteget kiabált velem, most az ismerőseim szerencsére nem igazán szoktak, csak sokszor van szájhúzgálás meg sértődött "mindegy, hagyjuk, nem mondtam semmit". Felnőtt életem során is előfordult 1-2 alkalommal hogy valaki kiabált velem emiatt.

A másik pedig, hogy nem mindig ismerem fel a viccet, nem mindig nevetek vagy van hogy csak visszakérdezek hogy magyarázza el, mert nem esik le hogy ez egy vicc volt. Én magam is szoktam próbálkozni azzal hogy vicceljek, de azt meg mások nem igazán értik. Ennél is az van hogy régen a családom volt hogy komolyan összeveszett velem, mostanában mások itt is a szájhúzgálást, a szemforgatást és a "mindegy, hagyjuk"-ot választják főleg, de van hogy kiakadnak hogy nem igaz hogy nem értem.

Én elfogadom hogy ezek biztos zavaróak lehetnek, de miért kell emiatt mérgesnek lenni és összeveszni velem?

Mit várnak tőlem? Ha szereznék ezekről valami orvosi papírt akkor nem haragudnának? Vagy gondolom azt szeretnék ha változtatnék ezeken, de hogyan?

Vagy mi más céllal kiabálnak, veszekednek velem, mit akarnak elérni ezzel?

Összefoglalva: mit csináljak?



2020. máj. 21. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy azok az emberek, akiket nem ismerünk, csak te ismersz miért haragszanak meg.

Mondjuk eléggé bosszantó lehet mindent többször elmondani és valószínűleg nem egyszer vagy kétszer fordul elő. Miért nem mész el hallásvizsgálatra? Ingyen van és kiderülhet, hogy 1) ki kell tisztítani a füledet, mert sok a fülzsír, vagy 2) gondok vannak a hallásoddal 3) egyéb. Ártani nem árt.

2020. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendszeresen tisztítom a fülem, voltam hallásvizsgálaton, papíron kifogástalan. Nem is az a gond, hogy halkabban hallanám a környezetem... a hangerő stimmel, a vizsgálaton is ezt nézték. A hallott szöveggel van gondom, legtöbbször egyszerűen egy egybefolyó mormogó katyvaszt hallok az emberi beszédből, de ha legalább látom a beszélő száját és/vagy jobban artikulál akkor értem. Olyasmi mint a diszlexia csak hallással(????)... ők is látják hogy oda van írva a szöveg, csak egybemosódnak a betűk.
2020. máj. 21. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem haragszanak, ez butaság. Max. frusztráló nekik is.
2020. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Miss Endzsi ***** válasza:
Velem is ez van, sokszor olvasok szájról.
2020. máj. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!