Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számít egy kibeszélésnek?

Mi számít egy kibeszélésnek?

Figyelt kérdés

Egy ideje furdal a kíváncsiság, hogy mi számít kibeszélésnek. Középsulis diák vagyok és próbálok rájönni, hogy mi számít annak, mert nem akarok senkit megbántani.


1. XY ezt mondta...

2. XY úgy felidegesített ezzel (amit mondott vagy csinált) ...

3. Úgy kiégetett ezzel a mondattal XY ...

4. Akora nyomorék ez a gyerek, mert ...


Szerintem csak a 4-es számít annak, de nem tudom eldönteni.

Vagy nektek mi a véleményetek.



2020. máj. 22. 20:06
 1/7 anonim válasza:
38%
Hat a kibeszeles mar azt jelenti hogy egy emberrol a hata mogott beszelsz hogy errol o nem tud. Mar az 1 is annak szamit, attol meg hogy nem csunyan fogalmazol attol meg kibeszeled a masikat.
2020. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert azt vettem észre, hogy mindenki csinálja ezt az osztályból és ez szerintem elkerülhetetlen.
2020. máj. 22. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:

1. arulkodas

2. panaszkodas

3. kritika

4. sertegetes

2020. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Kibeszeles ... ha olyan dolgot arulsz el amit bizalmasan megosztottak veled.


De kibeszelheted magadbol a fajdalmadat is amikor panaszkodsz.

2020. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az számít annak, amikor olyasmit árulsz el másról, amit bizalmasan osztott meg veled, vagy megalázod, negatív fényben tünteted fel a háta mögött, a 4. mondat egyértelműen ide tartozik. Az, hogy "xy azt mondta, hogy" nyilván nem számít kibeszélésnek, hacsak nem valami személyes dolgot mondott, amit nem szeretné, hogy megossz másokkal is. Ennyi erővel az is kibeszélés, ha a tesóm épp indul a boltba és megkérem, hogy hozzon tejet is, mert anyánk azt mondta, hogy elfogyott. A 2. már lehet kibeszélés, ha olyan dologgal idegesített fel, amiről nem akarja, hogy mások is tudjanak, mondjuk eldugította a vécét vagy hangosan fingott. De simán lehet, hogy csak te idegeskedsz hülyeségeken és azon cs€szted fel magad, hogy a nagymamád mogyorós csokit vett neked a szülinapodra, pedig te a fehércsokit szereted. A "kiégetett" nem tudom, milyen szövegkörnyezetben használatos, én sosem hallottam senkit ezt a kifejezést használni, pedig nem valami nyugger vagyok. De szerintem nem örülnék, ha valaki "kiégne" miattam.
2020. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy ha csúnyán beszélsz valakiről a háta mögött úgy, hogy akiről szó van, ő erről nem tud, esetleg pont az ellenkezőjét tudja, mert a szemébe jókat mondtál.


Kb egy hete történt, hogy összevesztünk a főnökömmel valamin, mert egy hatalmas hülyeséget talált ki, aminek semmi értelme. Rögtön megmondtam neki, hogy szerintem ez f..szság, és hogy mi a véleményem erről. Kb fél óra elteltével el akartam volna mesélni egy munkatársamnak/barátomnak, ő meg meghallotta, és elkezdett ott magyarázni, hogy ne beszéljem ki... De ez szerintem egyáltalán nem számít kibeszélésnek, mert ő volt az első, akivel közöltem a véleményemet. Innentől kezdve csak elmeséltem valamit egy barátomnak, valamit, ami velem történt.

2020. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1,4.
2020. máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!