Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak az a nagy ember az...

Miért csak az a nagy ember az emberek szemében, akik elitegyetemen tanulnak külföldön?

Figyelt kérdés

Nem mondom hogy nem cserélném, és tapasztalnám meg az ottani (pl amerikai, angolszász-Harvard-Cambridge) oktatást, de miért csak az ő diplomájuk “ér valamit”? Pontosabban milliókat.

Sokaknak elérhetetlen álom egy ilyen hely. Nekem sosem volt, de láttam egy két posztot és arra jutottam mennyire irigylem őket akinek lehetősége volt egy olyan országban /családban felnőni akinek biztosították a minőséget mind oktatás, mind anyagi téren

Eddig büszke voltam a saját céljaimra ami a leendő egyetemem illeti de jelenleg inkább azt érzem, közelükbe sem érhetek, és szomorú hogy nincsenek “kissé egyenlőségek” ahol pl nekem nem a magyar oktatási rendszerben kéne megtanulnom “magolni”, és esélyem nem nagyon lenne megtapasztalni minőségibb oktatást

(Anyagilag 0 középszerű suli stb..)

Mit gondoltok?

Amúgy ez csak elméleti kérdés



2020. máj. 22. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ez így azért, hogy csak az ő diplomájuk ér valamit, Magyarországon szerzett diploma is sokat számít, de valójában a szaktudás, szakértelem a lényeg. Minél több dolgot, képesítést tudsz felmutatni annál jobb vagy.

A külföldi diplomát több okból is tarthatják többre, például sokkal több a külföldi kutató, híres felfedezők tudományok terén, efelől nem tehetnek, hiszen a külföldi országok alapvetően nagyobbak mint Magyarország, nagyobb a lakosságszám, alapvetően több esélyük van rá hogy nagy emberek kerüljenek ki soraikból, egyetemeikről. Szerintem külföldön ezáltal a lehetőség is több, más az oktatási rendszer ott már gimnáziumtól kezdve azokra a tárgyakra fókuszálnak amilyen irányban szeretne fejlődni, pl az angol sulikban sem tanulnak minden szart ami nem kell, mint itthon, éneket, meg ehhez hasonlókat, ha valaki grafikusnak keszul, akkor egesz gimiben rajzot meg muveszetet tanul. Valószínűleg azért ér többet egy külföldi diploma, mert nagyobb szaktudást tartalmazhat magamögött, de ezt itthon is el lehet érni teljes mértékben, rengeteg kitartással. Erre találták ki a duális képzést is, ami rengeteg önfeláldozás árán jó szakembert csinálhat belőled. Ha ennyire befeszültél rá szerintem rossz környezetben vagy. Ne hagyd hogy mások negativitása elrontsa az álmaidat, vagy lebeszéljenek dolgokról. Nem kell külföldi diploma, túl van tolva az egész, magyar diplomaval is el tudsz helyezkedni, ha jó szakot választasz. Amugyse sokat ernel a kulfoldi egyetemen ha felét se értenéd annak amit mondanak. Még ha ugy is erzed jol megy a nyelv, nagyon megkellene kuszkodni a megértéssel, nem még a tanulással. Ugyanazt itthon is megtudod tanulni, csak a lehetosegeket is ki kell aknazni mellette, hogy gyakorlatban is tudj fejlodni.

2020. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

Jogos. Ez ilyen,így b6szták szét az országot amúgy.

Kint végezték el az egyetemet,de véletlenül kint maradtak....

2020. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van feljebb. Mindig lesz olyan, aki feletted áll, ami jobb a tiédnél, aki szerencsésebb/ügyesebb volt. Ez az egyik.


A másik, hogy úgy tűnik, hogy te a végzettségre építetted az önbizalmad. Ezt nem mindenki fogja díjazni. De előbb-utóbb te is rá fogsz jönni, hogy a papír az papír marad, miközben te lehetsz akárki, akármilyen.

2020. máj. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy Magyarországon is meg van az a tucat elitgimi, egyetem, ami színvonalas képzést ad.
2020. máj. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez Mo.-n nem igaz.
2020. máj. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Ugyanúgy bevándorló marad az is egész életében. Az már csak rajtatok múlik, hogy ez mivel egészül ki a ti konkrét esetetekben. Mondjuk végletekben példálózva: mocskos bev. lesz a jelző, vagy mondjuk hiperkorrekt?
2020. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Uhh, gondok vannak mentalitásban nálad.


A rosszindulat, irigység, sikertelenség s az ujjal mutogatva mást okolás minden van itt.


Aki utazik, lát s tapasztal más helyeken az azért lesz "sikeresebb", mert nyitottabb agyvan s nem befásult.


Tudnék sok mindent mesélni, de sok esetben felesleges, mert a fejben betokosodott emberekkel sokszor nem lehet mit kezdeni, nem értik a lényeget.


Vegyünk egy pl-t.

A titok c. filmet anno ismerőseim, családtagok is nézték, de sajnos nem fogták fel az igazán fontos lényegét.


Pl unokatesóm - szörnyű hogy milyen...

Kb 10éve, hogy beszéltem vele.

Tesómtól tudtam mi van felé, mivel rácuppant a gyerek.


Lényeg:

Rámírt napokban.

Beszélgetés közepedte elküldtem a filmet.

Reakciója "jah ez az a film a pénzről és sikerről"....


No itt a baj... A vulgáris agya neki se fogta fel a lényeget.


Ami az önismeret és a pozitív gondolkodás, tudatos tudatunk kihasználása.


Rengeteg embert ismerek, akiknek nincsen kezükben nagyobb végzettség/ek, de ezerszer többre vitték.


Pl egyiküknek picit eleinte segítettem inspirálódni, sima asztalos papírja van, mostanra vállalkozó, de nem a legalján !


Van aki játéktervező/fejlesztő és rengeteg játéka kint van PC-től kezdve xBox-ig.

Csak egy érettségivel.


Párom a legfiatalabb vezető egy globális hálózatban.

Nem tanult külföldön csak kiutazgatott, utazgattunk/utazunk.


Nekem meg csak 8 álltalánosom van hivatalosan +előre hozott ábgeo.

és?

Többet keresek, mint az összes volt osztálytársam, mert mertem pofátlanul feltörni a tehetségemmel s a nulláról elhatározottsággal, ötleteimmel célomat elértem.


Mindig van mit csinálni, fejleszteni , de ez igaz Önmagunkra is.


A mentalitás, értékrend , gondolkodás, önisneret az ami egy embert felemel.


Amíg irigységgel a szívedben nézel emberekre, addig felesleges szorongás s negatív impulzus éri az agyadat.


Helyette elemezd inkább a dolgokat s önmagad. Többre mész vele.


Sok sikert!


Az igazi "elit" ember fejben s mihez értésben, tettekben mutatkozik meg.


Ismerek olyan embereket is, akik nagy nevű helyekről "szabadultak ki" de sokra nem vitték, vagy ha igen az is egy sablon szálon futva, a kommunikáció alatt pedig pofára esek olykor, hogy lehet valaki ennyire IQ-n aluli.


Attól, hogy x-y helyen bemagolt dolgokat, az nem azt jelenti, hogy okos és életre termett.


Tisztelet a kivételnek, de én csak 2-t ismerek .

2020. máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó, de szerinted ha így gondolkodik a kérdező, akkor mennyire fogja ezt bevenni egy elemis végzettségű válaszadótól?
2020. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy nincs elitegyetemek idehaza. Még az elitiskolákat kell visszaszorítani. Csak szegregálják a társadalmat tovább. Nem kell ennyi egyenlőtlenség az országnak és a társadalomnak.


Nem véletlen az amcsiknál a diákhitelnek a helyzete.

Minden doktor az államtól elégedjen 20 ezer euróval és ne a Havardra hivatkozva 50 ezer kérjen a francba. Persze a színvonal mindenhol kell emelni (oktatás megváltozotatása a porosztól elmeszire) és a felszereltséget és feltételek emelni a fizetést egy pontik.

2022. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!