Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy alvás után...

Miért van az, hogy alvás után fáradtabb vagyok, mint mielőtt lefeküdtem?

Figyelt kérdés

Ha délután vagy este felé, ha véletlen elalszomés felkelek úgy éjfél tájban 3-4 óra alvás után olyan borzasztóan fáradt vagyok, azt hittem, hogy meghaltam. Minden tagom fájt,gyengének éreztem magam, elsőre fel se tudtam kelni az ágyból.


Aztán. Iskolai napokon átlag 1, maximum 2 órát szoktam aludni, mert mindig, ha 22-kor lefekszem és reggel 6-kor kelek, akkor borzasztóan fáradt szoktam lenni. és akkor egész nap. Miért nem tudok pihenni?


Váltottam szobát, ágyat matracot de semmi. és már évek óta. Egyszerűen nem bírok alvással pihenni. Csak kbfélévente 1x, de akkor 18-20 órát kell, hogy aludjak.


szó szerint. este 22-kor lefekszem és délután 4-5-6kor kelek egyedül akkor érzem, hogy na végre pihentem. és ez jobb esetben félévente ismétlődik.


2020. máj. 23. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nincs esetleg vashiányod? Az tud brutál fáradságot produkálni..
2020. máj. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem szedsz antidepresszanst vagy nyugtatot? Az tud ilyet okozni.


Pajzsmirigyalulmukodes.


Vitamin es nyomelemhiany. Foleg vashiany.


Kezdodo depresszio.(Az is vitamin hiany : B1 vitamin es omega 3)

2020. máj. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom "nőből" vagy-e, de személyesen tapasztaltam meg - a párommal összefüggésben, - hogy a túl erős havi ciklus is képes arra, hogy "kicentrifugálja" a vasat a nő véréből. Amikor orvoshoz mentünk, azt kérdezte a páromtól az orvos, hogy milyen módon sikerült elvánszorognia olyan alacsony vastartalmú vérrel az ereiben a rendelőig...
2020. máj. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Laylah ***** válasza:

Szerintem bőven nem alszol eleget. 3-4 óra, de főleg az 1-2 baromi kevés. Mindenkinek megvannak a saját alvási ciklusai, és ha pont egy ilyen ciklus közepént kell felkelned, akkor az egész napos ólmos fáradtság lesz az eredménye.

Pl. ha kipihenten akarok kelni, akkor vagy 3 óra alatt, vagy 8 felett kell aludnom. A kettő között, akár 4, akár 7 óránál keltenek, akkor meg vagyok halva. A legoptimálisabb számomra az 8,5-9 óra, hiába, hogy a korosztályos besorolásom szerint 6-7 órának is elégnek kellene lennie.

Attól is függ egyébként, hány éves vagy. Tinédzser korban nagyon nagy lehet az alvásigényük az embereknek, anno én 10-11 óra alatt tudtam kipihenni magam, hétvégén simán toltam a 12-14 órákat.

Szerintem most, hogy igazából sulis vagy és otthon vagy egész nap, ha nincs órád korán reggel, akkor kísérletezd ki, hogy mennyi az az alvásmennyiség, ami számodra megfelelő. Egy vagy két nap alatt nem fogsz megfelelő eredményt kapni, az elsőn kipihened az elmúlt időszak minden, nem-alvásból eredő fáradtságát, a másodikon meg nem fogsz tudni aludni a túlpihentség miatt. 4-5. napon már releváns eredményt kaphatsz. Mindehhez csak annyi kell, hogy nézd meg, kb. mikor alszol el és mikor ébredsz magadtól, pihenten. A "mikor alszol el" rész lehet picit trükkösebb, párom pl. a mondat közepén is képes elaludni, nekem meg legalább 20 perc kell hozzá, ha nagyon fáradt vagyok, akkor 10.

2020. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igazából az is számít mennyit alszol. Vannak ilyen "periódusok" alvás közben, ami azt jelenti, ha kevesebbet alszol akkor is fáradt maradsz, vagy ha többet alszol annál akkor is jelentkezhet fáradság. Ez minden embernél más és más.
2020. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es okfejtése figyelemreméltó. Mindössze annyival egészíteném ki, hogy a Negro, vagy a gyulladáscsökkentő gyógyszerek is emelik a kortizol szintet, ezért este ezektől tanácsos tartózkodni.
2020. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!