Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a "legragadósabb"...

Melyik a "legragadósabb" idegen nyelv amit el tudnék sajátítani könnyen?

Figyelt kérdés

Angolul tudok.

A német nem tetszik és kicsit idegen és nehéznek tűnik, nyilván beletenném a munkát és az energiát de ne kínszenvedés legyen a tanulás.

A spanyol, olasz milyen?


2020. máj. 24. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudok semennyire spanyolul de szerintem sok ismerős szó lesz benne angolból, meg talán a ragozás is hasonló lehet, meg nagyon szép, dallamos nyelv.
2020. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Sved, a nyelvtana allitolag meg az angolnal is konnyebb, raadasul azt is mondjak, ha megtanulsz svedul, akkor gyakorlatilag mar norvegul is tudsz.
2020. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Olasz olyan szempontból egyszerű, hogy a szavak "dallamosak". De a nyelvtani része egy kicsit nehézkes. Tudok olaszul közepes szinten.

Szép nyelv, nem mondom azt hogy ne vágj bele, mert ha tetszik úgy is könnyebben megtanulod, már csak a lelkesedés miatt is.

2020. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a spanyol könnyű. Én azt tanultam első nyelvnek, könnyebben ment, mint az angol.
2020. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Beás, lovári.
2020. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én a francia nyelv csengését imádom, viszont nem a legkönnyebb
2020. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Idegennyelvi környezetben minden nyelv "ragadós". Tanulva meg... én olaszból érettségiztem és angolul az olasz után tanultam meg, engem meglepett, milyen sok a hasonló szó, nyilván azok, amiket az angol a latinból vett át, de van bőven ilyen. Szerintem jó nyelv az olasz. Nekem a német és a szláv nyelvek nehéznek tűnnek, a sok eset, a nemek meg a végződések miatt. Én eszperantóul tanultam meg hobbiból és az volt az első nyelv, amit élveztem tanulni, színtiszta logika, semmi kivétel, egyszerű és hangzatos kiejtés. Egy csomót cseteltem aztán ezen a nyelven a világ minden tájáról való emberekkel.
2020. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hallgatgass különböző nyelvű embereket és azt tanuld meg ami tetszik
2020. aug. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!