Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek unalmas, ha...

Szerintetek unalmas, ha valaki a mai világban erőteljes érdeklődik a némafilmek iránt?

Figyelt kérdés
Általánosságban is szereti a filmeket, de rendkívül izgalmasnak találja a némafilmeket, illetve a korai filmipart.

2020. máj. 24. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem mondanám annak egyszer én is beleásnám magam a témába. Az más ha pl.: a párom ilyen és mindennap megnéz két 40 perces némafilmet. Az lehet sok lenne es utánna unalmasnak találnám.
2020. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért lenne, hiszen azok tényleg történelmi értékek mind.
2020. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az? A némafilmek többnyire viccesek és pörgősek, szemben néhány jelenkori 150 perces mozival, ahol sokszor az első 40-50 perc tömény unalom és csak lassacskán indulnak be az események. A némafilmeknek megvan a maguk romantikája, már csak amiatt is, hogy lassan 100 évesek. :)
2020. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem unalmas, csendes :)
2020. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Egy suket ismeros meg elvezne is:)
2020. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne az? Én személy szerint imádom őket. Ahogy előttem is írták, megvan a maguk romantikája, és amondó vagyok, hogy a 20-as évek néhány horrorja köröket ver a maiak többségére.

20/L

2020. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csicsky ***** válasza:
100%
A némafilmekre nem úgy kell tekinteni, mint olyan filmekre, amiből hiányzik a szöveg. A némafilmeknek van egy sajátságos kifejezésmódja, ami pótolja a szöveg hiányát. Ha ez nem így lenne, akkor manapság nem készülnének némafilmek. Az igaz, hogy ez elsősorban az animációs filmekre érvényes, lásd. pl. a Gusztáv, a Kétbalkezesek, vagy a Mr Bean animációs filmsorozatokat, de a Mr Bean játékfilmsorozatban sincsen szöveg, mert eleve ilyen megoldású. Én egyáltalán nem találom ezeket a filmeket unalmasnak, nagyon is élvezem őket, a régieket is és a maiakat is.
2020. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Én még sose láttam némafilmet úgy teljesen, végig. Szóval szerintem ez inkább érdekes és különleges dolog. Én izgalmasnak találnám, ha beszél nekem róluk, együtt megnézünk néhányat, beszélgetünk róla.
2020. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Liki István válasza:
100%
Az 1920-as Dr. Caligari igen előkelő helyen áll a világ legjobb filmjei között. Nem is csoda, mivel a képsoroknak, amik csupán bélyegképek, több a mondanivalójuk mint magának a feliratnak. Nem is lehet hasonlítani más néma vagy hangos filmhez.
2020. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!