Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a sikeres...

Miért van az, hogy a sikeres emberektől az emberek nem mernek vagy akarnak tanácsot kérni?

Figyelt kérdés
A sikert most bármire értem, amiben sikeres. Pénzügyek vagy vékony testalkat megőrzése, bármi. Többször láttam, hogy vannak emberek, akik küszködnek a súlyukkal, de nem kérnek a tanácsot azoktól a környezetükben, akik le tudtak fogyni és tartják a súlyukat évek óta. Vagy az anyagi dolgaikat jobban kezelik, például ugyanannyi pénzből többre jutottak. Ez jellemzően családokra vonatkozik. Nyilván nem vadidegen emberekre gondolok, hanem közei családtagokra, ismerősökre, barátokra.

2020. máj. 25. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ego lehet a háttérben. Illetve a negatív hatások. Valamint sok esetben a pénzügyben sikeres emberek nagyképűek, s nem adnak tanácsot "ingyen", vagy nem úgy fogják fel a segítségnyújtást, ahogy kéne. Nyilván a másik oldal is hibás, hiszen sokan inkább tanács helyett pénzt, pozíciót kérnének.
2020. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
71%

Lehet a nagyfejüség is, hogy "nekem nélküle is sikerülni fog" de lehet nagyképű az adott sikeres ember és fél hogy lecseszik vagy nem mondják meg az igazat, hogy rajta kívül másnak ne sikerülyön.

Nekem is vannak ilyen ismerőseim de semmi pénzért nem kérnék tanácsot tőlük.

2020. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom milyen mélységű tanácsra vágysz? A párom fogyott most 15 kilót, ha megkérdezik hogy csinálta megmondja, hogy ilyen edzésre jár heti 2x, plusz csináltatott egy étrendet x emberrel és neki ez kb havi szinten mekkora költség. De konkrét dolgot nem fog mondani, mert az neki se volt ingyen.

Pénzügyi tanácsadás se tartanak ingyen, ha konkrét kérdésed van. Esetleg a másik családfőt megkérdezed, hogy kb hogy osztják a pénzt, bár erről meg nem szívesen beszélnek az emberek.

Ez az anyagi oldal. A másik az, hogy félnek a változástól. Tehát a fogyós témánál maradva, lehet olyan infót kap, amit eddig is tudott, de fél vagy lusta változtatni az életmódján,eddigi szokásain.

2020. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Vannak sikeresebb emberek,akik nem a környezetembe vannak.Így inkább megpróbálok olyantól tanácsot kérni,aki minnél okosabb ilyen téren.Plusz a neten is egy csomó tipp és könyv van ilyesmiről.Szerintem,amúgy meg csak a magyaroknál van ilyen.Angol könyveknél nem egyszer láttam (Mostanság pénzüggyes könyveket olvasok)a bevezetőknél,hogy a család is kérdezte hogyan csinálták.
2020. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem így látom. Családi, baráti körben pont, hogy kérnek tanácsot egymástól az emberek.

De sokan idegenektől is. Pl. ismertebb embereket megkeresnek közösségi oldalakon és kérdeznek tőlük.

2020. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Legtobbszor a sikeres emberek annyira ragaszkodnak a sajat utjukhoz, ahhoz ahogy ok ertek el a sikert, hogy barmilyen mas velemenyen vagy akkor le vagy hurrogva.


Sajat tapasztalatom, volt egy ismeros hazaspar, csinaltak egy online uzletet, es a pasi elkezdett az iskolarol beszelni, ahol marketinget meg hasonlot tanult. Mutatott valami idezetet a telefonjan, amit az iskola vezetoje posztolt, es letakarta az ujjaval az iskola nevet!! Amikor rakerdeztem, hogy kik ezek, mert engem is erdekel, akkor csak hebegett-habogott es nem arulta el.


Fogyasnal pl en nem is kerek tanacsot olyanoktol akik sikeresen lefogytak. Mert szinten, eskusznek a sajat modszerukre, nem veszik figyelembe, hogy mindenkinek mas az anyagcsereje, a teste, a fizikai allapota stb.


Volt pl hogy elszantam magam hogy egy szemelyi edzot veszek igenybe. Meg se hallotta, hogy volt egy balesetem, es a terdem nem az igazi, ragaszkodott hozza, hogy a rossz terdemmel es a 40 kg tulsullyal en fussak 15 percet bemelegitesnek.


Volt akitol penzugyi teren megkaptam "lesd el masoktol, hogy ok, hogy csinaltak!"

Ja mondom, ezert kerdeztelek te agyalagyult, nem azert, hogy ilyen valaszt kapjak.

2020. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mani tekintetében szerintem azért, mert fél a másik fél, hogy a vége tarhálás lenne. Testsúly, és egyéb tekintetében talán azért, mert tudják, úgysem változtatnak majd semmin sem.
2020. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű tartanak a másik fél válaszától, vagy a kellemetlen helyzettől.

Például megkérdezek valakit, hogy hogyan tud mindig ilyen vékony lenni és jön a válasz, hát én mindig ilyen vagyok, nem is kell sportolnom.

És ha én ducibb vagyok már el is szégyellem magam, hogy “hú basszus ez milyen egoista én meg tiszta kövér vagyok”

Vagy ha megkérdezel valakit hogyan fogyott le, jön az első gondolata “most miért akarja tudni, hogy milyen kövér voltam, miért emlékeztet rá?” itt már nem is te bántódsz meg, hanem az, akit megkérdeztél.

Sajnos az emberek többsége ezt így fogja fel.

Pénz keresésnél meg nyilván nem fogja elmondani az ember, hogyan forgatta a pénzét, hogy ennyi vagy azért mert törvénybe ütközik vagy azért mert nem szereti ha turkálnak a pénztárcájába, vagy nem akarja, hogy más is jól járjon.

2020. máj. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy magamból indultam ki... Én szívesen és őszintén segítek bármilyen kérdésben még idegeneknek is, nemhogy a közeli ismerőseimnek.
2020. máj. 26. 09:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint más, ha te segítesz, meg megint, ha neked kell a tanács. Mondjuk a gyakori is többnyire segítőkész emberek gyűjtőhelye. De sokszor az emberek nem mernek megkérdezni dolgokat idegenektől, de még rokonoktól se. Mondjuk azért itt is van egy határ, mert senki se fog komplett étkezési vagy könyvelési tanácsadást adni, mert 1. ezek általában komoly szaktudást igényelnek, amit nem adnak ingyen, 2. ez még mindig egy anonim oldal, szóval a leírtakért felelősséget nem nagyon vállal senki.
2020. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!