Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg igaz lehet, hogy a...

Tényleg igaz lehet, hogy a gonosz emberek sikeresebbek?

Figyelt kérdés

Hogy ha valaki gátlástalan, szívtelen, csak magára gondol és a másik embert nagy ívben letojja, az kaphat az élet javaiból. Hogy a rossz emberek sokáig élnek, míg a jók hamarabb meghalnak.


Ez valós dolog lehet? Van ebben reláció, igazság? Így is megéri jó embernek lenni, ha a jó ember egy senki marad?


Normális válaszokat kérek. Nem kioktatást, nem tanácsot, hanem egyéni véleményeket!



2020. ápr. 12. 00:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Énis ezt látom ahogy leirtad. Nemtudom miert van ez. De akinek a rossz emberek a példakép azok mind pokolrajutnak. Meg a rosszak is.
2020. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Én nem hiszek semmilyen emberfeletti dologban, csupán azt gondolom, hogy aki gátlástalan/hazug/törtető, ő hamarabb eléri a célját, mert másokon átgázol, hazugsággal, manipulációval eléri, amit akar. Míg egy jó lelkű ember odafigyel másokra, érdeklik a következmények stb stb... Ezért lehet az, amit írsz.
2020. ápr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Én is így látom. Azt is gondolom, hogy ebbe beleszületik az ember, elsajátitani nem lehet. Egyszer én is megpróbáltam utánozni az egyik ilyen ismerősömet, de rossz vége lett, ráadásul folyamatosan gyötrődtem lelkileg.
2020. ápr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Inkább rafináltnak nevezném ezt a típust, de igen. Aki nem áll kritikusan az írott vagy íratlan szabályokhoz, az eléggé vissza lesz húzva
2020. ápr. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
Igaz is meg nem is én már nem tudom.
2020. ápr. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

Igy van igen. És sajnos aki alapból jó vagy gyenge az nem tud szándékosan rossz és erős lenni. Egyrészt a lelkiismeret visszafogja, másrészt észreveszik az emberek, de főleg azok akiknek a vérében van ösztönösen ez a "gonoszság" és sikeresség és azt fogják a leghamarabb elnyomni. Már kisiskolás korunkbol is tudhatjuk hogy a legjobban nem a lúzer gyereket és se nem a menő alfa hím srácot utáltuk. Persze ez a két csoport egymást igen, de akit kollektíve mindenki utált egyöntetűen, az a menők közé vágyó lúzer gyerek volt. Sajnos ez ilyen és nem tudunk mit tenni ellene, csak azt beismerni hogy a biológia és a természet nem igazságos, akármennyire áltatjuk magunkat. A két csoport között nincs átjárás. Aki megpróbálja azt a két csoport együttes erővel fogja elüldözni. Én amúgy nem neveztem gonoszságnak sem azt a bizonyos ember kategóriát sem akit a kérdező említ, inkább úgy mondanám hogy az empátia evolúciós szempontból nem előnyös, ösztönösen üldözendő és nem természetes. Szerintem nincsenek jók és gonoszak. Győztesek és vesztesek vannak csak. Erre persze rá lehet húzni a jó-rossz analogiát ha nagyon moralizálni akarunk, de mind tudjuk hogy valójában csak önnyugtatás és önámítás a vesztes kategória részéről, azért hogy az igazság érzetünk helyre billenjen. Ebből a kis monológból amúgy lehet következtetni hogy én melyik kategóriába tartozok.



(Utóbbi)

2020. ápr. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

Az élet így működik, az élet maga gonosz. A természetben, állatvilágban, mindenhol ez van.

Akit gonosznak nevezel, azt az élet utasítja arra, hogy másokat kihasználva éljen.

Az oroszlán sem azért falja fel élve az áldozatát, mert gonosz.

A paraziták sem azért élősködnek, mert gonoszak.

Az élet azon az elven működik, hogy más élőlénytől veszel el energiát.

Ez egy tény, de nyilván ez nem jó.

Mi emberek látjuk, hogy ez nem jó, mert szenvedéssel jár.

Minél több az élőlény, minél több az ember, annál több a szenvedés.

2020. ápr. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

Erre a kérdésre akkor tudnék érdemben felelni, ha nem lenne érvényben kijárási korlátozás egyáltalán.


Hiányzanak a szociális kapcsolatok - főként a templomi közösségek mostanában nekem (de talán több Hívő Léleknek is...) Az áhítatos csend egy kápolnában csillapító hatású.


Ui: ebben az időszakban én is azt érzem néha erősebben, hogy hol van az Igazságszolgáltatás? Mi történik körülöttünk?

2020. ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

"Hogy ha valaki gátlástalan, szívtelen, csak magára gondol és a másik embert nagy ívben letojja, az kaphat az élet javaiból."


Mi is valójában a siker? ismerek ilyen tulajdonságú embereket,mint amiket felsorolsz,de nem tűnnek boldogabbnak,kiegyensúlyozottabbnak,mint azok,akik nem ilyenek.Akkor meg mit érnek vele? Tehát könnyen lehet,hogy csak látszólagos a sikerük.

Jó embernek maradni,hát erre azt tudom mondani,hogy egy egészséges önzés mindenképp kell,mert különben semmibe vesznek,elpofátlanodnak a körülötted élők.De ezt a középutat magadnak kell megtalálnod.

2020. ápr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19%

Ha valakinek ÉGETŐ szüksége lenne rá - református lelkisegély szolgálat délután 17 és este 21 óra között: 06-1-201-00-11. (Internetkapcsolattal éjjel 1 óráig kereshetőek.)


Van egy ingyenes (80-as körzetszámmal működő) számuk is, amelyet a mobilomba mentettem el amolyan "hivatali" névjegykártyaként.


Ui: privátban nem tudok lelki segélyt nyújtani és nincs rá kapacitásom sem. (8-as válaszoló voltam.)

2020. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!