Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a gondolatmenete...

Mit gondoltok a gondolatmenetemről? Mennyire hülyeség, mennyire jogos?

Figyelt kérdés

Körülbelül félig cigány származású vagyok, de mindig is magyarként éltem. Apám is és anyám is(amíg élt) magyarként élt és nevelt engem. Jelenleg gimnáziumban tanulok, majd pedig szeretnék egyetemen továbbtanulni. Szinte semmilyen előítélet nem ért engem, igaz ezt annak is be lehet tudni talán, hogy községben élek, és így sok mindenkit ismerek a lakhelyemen, de ha nagyobb városba utaztam, ott sem ért szinte semmiféle diszkrimináció. Mindig a normáknak megfelelően és a társadalom által elfogadott és megszabott keretek közt éltem és viselkedtem és fogok is. Ha a lakásunkból kilépek, mindig ápoltan hagyom el.

Mondhatni nincs rá okom, hogy rosszul érezzem magam a származásom miatt. Sokak szerint le is tagadhatnám, mert annyira nem is látszik rajtam a részben cigány származásom.

Én pedig mégis rosszul érzem és/vagy szégyenlem magam azon hírek hallatán, amik a cigányság egy jelentősebb, vagy ha nem jelentősebb, de jobban hallható részéről szólnak. Leszúrta, kirabolta, ellopta, átverte stb. stb. Szimplán rosszul érzem magam néha azt tudván, hogy bennem is van abból a vérből.

Szerintetek mit lehet kezdeni ezzel a gondolattal, gondolatmenettel?



2020. máj. 29. 01:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg figyelmen kívül hagyni az egészet, többet nem tehetsz.
2020. máj. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most mesélek valamit magamról:Én világ életemben rasszista voltam a családommal együtt a cigány népet illetőleg, de valójában én is félvér vagyok. Tehát bennem is ott van a cigány valamely szinten. Ettől függetlenül teljesen magyarként élek. Sose beszéltem senkinek erről, hogy cigány vér is van bennem, mert én jómagam elítélem őket. Nyilván a leírásodból te ugyanolyan vagy mint én, a kutya nem mondaná meg rólad, vagyis gondolom fehér a bőröd színe így te kivételnek számítasz ezalól.
2020. máj. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es

Ahogy így meséltél magadról és a családodról, rájöttem, hogy az én családom is szinte ugyan ez.

Bőröm az egy vicces téma... Télen szinte hófehér vagyok, mint egy fekete hajú skandináv, viszont nyáron mintha a telepről jöttem volna.

2020. máj. 29. 02:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Na jó, persze, nyáron nap miatt én is "setétebb" vagyok, de ez természetes :) Én kiszagolom kilóméterekről a fajtiszta cigányt :D
2020. máj. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Légy inkább büszke arra hogy a sztereotípiák (és sajnos tények) ellenére te nem vagy ilyen.

Felesleges szégyenkezned emiatt, akik ismernek tudják hogy milyen vagy és tisztelnek téged/nem ítélnek el. Szerintem egy épeszű ember különbséget tud tenni egy olyan cigány származású ember között mint te és egy a cigányság rosszabb oldalához tartozó ember között.

Annak viszont örülök hogy emiatt nem ért téged semmilyen diszkrimináció.

2020. máj. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van a cigány származás, meg a cigány viselkedés. Válaszd külön a kettőt és egyből könnyebb lesz.


A származással nem tudsz mit tenni, az van. Az ilyen dologra kár időt vesztegetni. Olyan mintha az időjáráson bosszankodnal, feleslegesen kidobott idő


A viselkedés az más. Azt mindenki által tanulható dolog. Van aki cigányul viselkedik, és van aki nem. Örülök hogy te nem.


A hírekben amit hallasz, ott össze van mosva a kettő, ezért érzi úgy az ember hogy a cigány származású = ilyen viselkedés.

Vagy elég csak más szóval illetni a két dolgot. Erre colt az a kezdeményezés hogy a cigány helyett legyen kisebbség szó használva. De annyira erős az összefonódás a származás és viselkedés között, hogy ma már mindenki számára érthető ez a mondat: "ne viselkedj úgy mint egy kisebbségi"

2020. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Olvasván őket, kicsit javult az általános önérzetem.

Köszönöm még egyszer!

2020. máj. 29. 08:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A cigányok közt is van aki sokra vitte(pl a Horváth József rakkutato csak hogy ne menjunk messzire), de van a munkahelyemen egy biztonsági őr aki szintén cigány és tök normális, intelligens. Jót lehet vele beszélgetni.

Az ún. magyarok közt is van olyan, aki kritikan aluli.

Nem a származás a lényeg, hanem az, hogy eldontod, te hogyan akarsz élni. Milyen értékeket tartasz fontosnak stb. Ez számít és nem a származás.

2020. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele mert legtöbb ember nem a származás miatt ítél hanem a cselekedetek miatt. Én magyar vagyok és a lányomat cigány (nem szeretem így meg különböztetni embereket) tanárnő tanította és mindenki szerette mert olyan aranyos segítő kész, hogy fel se merült senkiben a származása. Nekem az a véleményem, hogy igaz sokkal több cigány bűnözés van de ez azért van mert ahol 100 magyar van ott 10 cigány és ezért tűnik többnek. Mivel kevesebben vannak mint a magyarok. Pedig a magyarokban is van ilyen is olyan is nem fajfüggő.
2020. máj. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!