Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vegyem rá a férjem, hogy...

Hogy vegyem rá a férjem, hogy hamarabb vállaljunk gyereket? Jó a gondolatmenetem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt az esküvőnk. Én még csak egy hónapja dolgozom, eddig tanultam. 1 vagy 2 évet mindenképp dolgoznék, de utána nagyon szeretnék gyereket, párom 7-8 év múlva tervezi, de ez szerintem rengeteg. Szeretne amúgy ő is, plusz nem is az a fajta aki nagyon megköti magát, de ez más kérdés, még nincs házunk, csak bérlünk. Jól keresünk viszonylag, de ez megnehezíti a dolgokat. Olyan végzettségem van, hogy ha kell, otthonról is tudok dolgozni a baba mellől. És ha ez se elég, akkor nem maradok otthon legfeljebb 3 évig, hanem dolgozom az utolsó évben. Nagyon szeretnék gyereket. Így reális a meglátásom?

22l és 29f


2017. júl. 10. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ugyanis NEM minket kell győzködnöd.
2017. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ha te még 22 évesen is LÁNY-nak tartod magad, és győzködni kell a leendő apukát, akkor még nem álltok készen.
2017. júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

MOST minek győzködni, hogy pár év múlva akarjon gyermeket?

Majd, amikor te úgy véled, ideje a babaprojektnek, akkor megbeszéled vele. lehet, akkor már másként gondolkodik majd. Ha akkor sem örülne a tervednek, akkor sincs sok értelme a győzködésnek, mert egy gyermek közös döntés alapja kell, hogy legyen.

2017. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Kossetek kompromisszumot. En is előbb szerettem vna mint a férjem. Megértettem ot is, o is engem. A 7-8bol neki 5 lett a 3-bol nekem is 5. Addig csináltam egy masoddiplomat.
2017. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem évekkel előtte kár lenne ezzel traktálni,mert így nagyon durván betáblázottnak tünik az élet.Én a helyedben azt csinálnám,h güriznék,dolgoznék,spórolnék amennyire lehet,élnék férjemmel boldogan,aztán azon lennék,h legyen minél előbb saját ház,ha ez a kikötés a férjed részéről,és kb két év mulva feldobnám,hogy mi lenne ha bele vágnátok,te szeretnéd.lehet akkor nár ő is máshogy látja majd.azért neki a 7-8 év már elég húzós,mert ok,h te 30 leszel,de ő már majdnem 40.addigra szerintem még 10x megváltozik majd a véleménye.úgyhogy szerintem 2 év mulva simán feldobhatod neki,de ha most elkezded traktálni olyanokkal,ami csak évek múlva jön el....háttt... lehet rávágja hogy oké,csak h hagyd békén,vagy abban bizva h úgyis évek telnek el addig,de nem gondolja komolyan.szerintem váj ezzel a beszélgetéssel,addig épitsétek az életeteket.
2017. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy bocsi,h ez annyira offf lesz,de mondja el nekem vki,hogy hogy lehet ennyire előre tervezni,hogy évekkel???most vagy mi vagyunk bénák a férjemmel,vagy nem tudom,de nekünk még a jövőheti nyaralásos programot se lehet ennyire betáblázva megtervezni,mert tuti h keresztül húzza valami a számitásainkat...

Ha eltervezzük,h fél év múlva veszünk autót,addig kuporgatjuk rá a pénzt,akkor tutira h abban a fél évben megy tönkre minden,kell uj mosógép,stb,és sehogy nem jön össze az auto mire tervezzük.mi ezért is már nem tervezünk előre semmit... :/

2017. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó részben igazad van szerintem de azért ti meg már a másik véglet vagytok. Autót nem abból a pénzből kell venni, amit a váratlan kiadásokra teszel félre.


A mosógép és hasonló dolgok elromlanak, ez nem váratlan. Teljesen jól tervezhető. Legfeljebb az a váratlan, hogy most éppen mosógép vagy hűtő vagy bojler a konkrét neve az úgymond "váratlan" dolognak.

2017. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Az első pár sorodat olvastam el, egyelőre úgysem aktuális, 1-2 év meg nagyon sok idő is lehet, a párod is lehet másképp vélekedne, mondjuk mégis hamarabb akarna. Vagy pont te merülnél annyira bele a munkába, hogy még várnál plusz időt is. De erőltetésnek sosincs jó vége, arra nem tudod rávenni, hogy ő akarjon gyereket. Ez közös döntés, vágy kell, hogy legyen. Ha nem ez történik mégis úton a baba akkor könnyen találhatod magad olyan helyzetben, hogy ha veled is marad, a baba nem érdekli, állandóan eljárkál otthonról stb.
2017. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Rávenni nem lehet senkit ha nem akarja. Maximum kizsarolhatod hogy belemenjen vagy kilyukasztod az óvszert tirokban. De attól hogy sikerül a babam, ő továbbra sem fogja akarni. Persze vannak olyan történetek hogy közben megszereti vagy mégis jól sül el, deaz esetek többségében mindig szakítás, válás vagy egy apa nélküli vagy lelkisérült gyerek lesz a vége. Nem hiszem hogy bárki ezt akarná.
2017. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Kár, hogy nem beszéltetek egymással erről házasság előtt. Lehet, hogy neked csak mennek az évek, ő pedig 8 év múlva sem akar..
2017. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!