Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktad magad hasonlítani...

Szoktad magad hasonlítani másokhoz? Rivalizáltál már valaha valakivel?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam és a környezet nyomására ez elkerülhetetlen. Van egy csomó elvárás, amit a korhoz kötnek és ha az ilyen elvárásokat erőltető embereket nem tudja kizárni az ember az életéből, akkor megszívja. Na, nálam ez a helyzet.

Rivalizálni maximum haverilag rivalizáltam, szórakozásból.

2020. máj. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig csináltam.

Aztán megtanultam, hogy negyedik szabály szerint A saját múltunkhoz hasonlítsuk magunkat, ne mások jelenéhez!

2020. máj. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úúú kettes nagyon tetszik ez az idézet/hozzáállás :)
2020. máj. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írja.


#2: Ez a negyedik szabály honnan jön? Forrást tudsz adni?

2020. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Kiskoromban versenyeztem az egyik osztálytársammal, hogy kinek van több pirospontja meg ötöse.
2020. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ott tartok hogy nem akarok abszolut rivalizalni soha, pl irigy sem vagyok, siman bele vagyok nyugodva hogy mindenkinek megvan ami nekem nincs.màr megszoktam amugy is.

En csak azt kezdtem el boncolgatni hogy de miert vannak ràm negativ hatassal?

Szoval ha pl nyomast érzek, hogy nekem nem sikerül ez vagy az, hiaba küzködök, es ha azt latom,.masnak megvan, milyen boldog stb, amit amugy az orrom alà is dörgölnek szemèrmetlenül visszafogotsàg nélkül, ettöl a bennem rejlö szomorusàg vagy nyomàs csak még jobban nö, még jobban mardos.

Szoval màsok sikere miért negativ èrzeteket vàlt ki mikor alapbol sem önzönek, sem irigynek nem tartom magam.

És ösztönösen el kezdem ignoràlni a sikeres embereket, szoval nem tudatosan megutàlom hanem ösztönösen mintha menekülnék elölük, mintha nem is hozzàm tartoznànak es mintha engem csak hàtràltatnànak az életben azzal, mintha az önbecsülésem rombolnàk röhögve. Segitöszàndék vagy empàtia abszolut mellözésével.ami persze nem is lehet elvàràs.


Nem értem az egész pszichologiàjàt. Amikor vki mintha csufolna olyanokkal, hogy bi bi bí, mint az ovisoknàl.mintha lehuznànak csak a sikeresek.es nem felemelö erök az életemben hanem forditva.

2020. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, többen kérték, ezért itt a forrás :

Könyv : 12 szabály az élethez

Fejezeteket van bontva. És az egyik fejezet ez a szabály.


Megvan digitálisan is.

2020. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben szoktam. Manapság már nem hasonlítgatom magam senkihez, csak magamhoz. Tudom hogy minden ember , mások a képességei.Egyedül arra törekszem hogy saját magam elvárasainak megfeleljek.
2020. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 ha érdekel a pszichológiája, a hierarchikus pszichológia erre választ ad.
2020. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi #9!:)
2020. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!