Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amerika tüntetések, George...

Amerika tüntetések, George Floyd halála kapcsán, vélemények?

Figyelt kérdés

Én se szívlelem a rendőröket, sőt. Ami ott történt az gyilkosság, feleljenek a felelősök érte, DE: rengeteg olyan videó van, ahol nem csak a bilincselés pillanatát látni, hanem az előzményeket is, amikor nekimegy a sok fekete a rendőrnek, itt nem tudni mi volt az előzmény.


A tüntetésekhez: miért kell üzleteket kirabolni, emberek tulajdonát tönkeretenni? Kerekesszékes öreg nénit megverni? Miért kell vadmajom módjára viselkedni, gyujtogatni, megkeseríteni az ott lakók életét?


Én valahogy úgy látom, hogy ez megint egy újabb indok arra, hogy lehessen valamiért balhézni, illetve lopkodni..



2020. máj. 31. 09:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom a halálát, ha igaz amit írtak elkerülhető lett volna, de ez csak egy indok. Biztos van aki tényleg a halála miatt tüntet, de a többség csak ürügyként használja.
2020. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom milyen videókat láttál, de George halálála előtt nem volt semmi balhézás, pont hogy azt mutatták, hogy a rendőrök állításával ellentétben, miszerint nem lehetett vele bírni, azért kellett ilyen erőszakosan fellépni, teljesen nyugodt maradt, és követte a rendőri utasításokat a köztéri kamerák felvételein.

A fosztogatások a minneapolis-i Target üzletében kezdődtek, ami pénzeli a helyi rendőrséget. Utána szerintem az emberek már csak ész nélkül betörtek mindenhova, de nem a kis, helyi vállalkozások üzleteibe, hanem luxusüzletekbe, amik amúgy is biztosítottak, szerintem ez afféle tiltakozás a kapitalista világ ellen...

Kerekesszékes nőről annyit, hogy az a nő a Target kijáratánál a fehér embereket hagyta távozni, míg a feketéket késsel szúrkálta...


És pont azért tüntetnek, mert a felelősek nem felelnek azért, amit tettek. A rendőrt, aki megölte George-ot eleinte bújtatták a házában, védték a rendőrtársai, azóta annyi fejlemény van, hogy harmadfokú gyilkossággal vádolják, ami egyenlő a véletlen gyilkosság gyanújával, miközben valószínű előre kitervelt volt az egész, hiszen korábban a rendőr és George egy munkahelyen dolgozott, ismerték egymást.

2020. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Múltkor is valami helyi rendőr lelőtt egy futó fekete férfit és csak egy ejnye-bejnyét kapott. De az se normális, hogy a nép megvadulva gyújtogatás, meg fosztogat.
2020. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

A gyilkos rendőr már rég le volt tartóztatva de a rongálás akkor is ment tovább, nem csak Minnesotában de egész Amerikában. Plusz Minnesotában az eddig letartóztatott rendbontók nem is odavalósiak voltak.

[link]

Valakik egy másik államból odamentek hogy mások értékeit tönkretegyék (meg ellopjanak pár lapostévét). Ennek semmi köze Floyd-hoz vagy a rendőri brutalitáshoz. Viszont mit is mondott fél éve egy a Bernie-kampányban dolgozó emberke amikor nem tudta hogy felveszik amit mond? "városok fognak égni ha Trump-ot újraválasztják". Nem dőlt még el hogy újraválasztják e de Bernie kiesett úgyhogy...

https://www.youtube.com/watch?v=BsUAvh_PCWA

2020. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A feketék sokkal jobban utálják a fehéreket, mint fordítva. És az utálatot náluk erőszak követi. A fehérek sokkal de sokkal többet szenvednek ott a feketéktől(és már európában is, köszi Merkel és bandája), mint fordítva. Kb mint a cigányok itt, de lehet még rosszabbak.


Közben megtaláltam a videót és a háttérsztorit is. Floyd hami 20 dolláros bankjeggyel fizetett, ráhívták a rendőröket. Látni, ahogy kiszedik a kocsijából, ott tényleg nem szegül ellen az intézkedéseknek, bár nagyon kellett húznijuk hogy kiszálljon.

2020. máj. 31. 11:36
 6/23 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=E4OYU73Ht0o


azért ezek nem tűnnek olyan hatalmas üzleteknek, inkább kisebb vállakozásoknak. De biztos ez is floyd iránti gyász miatt van. Még egy gyertyaüzletet is kifosztottak... :))

2020. máj. 31. 11:38
 7/23 anonim válasza:
88%

Nagyon sok videón lehet látni hogy nem a feketék gyújtogatnak/rabolják ki a kisebb üzleteket, hanem a rasszista fehérek akik aztán mennek twitterre fikázni az összes feketét hogy "csak állatként tudnak viselkedni". A feketék megpróbáltak békésen is tüntetni, lett eredménye? Nem. Sőt, kihívták rájuk a rendőröket, pedig csak csöndben térdeltek.

Szerintem teljesen igazuk van, nagyon sok feketét ölnek meg ok nélkül és utána semmi következménye sincs. A harmadfokú gyilkosság vádja egy vicc, mivel nem lehet "véletlen" 10 percen át valaki nyakán térdelni és ezzel megölni.

Persze kedves Trump is csak rosszabbá teszi a helyzetet a rasszista megjegyzéseivel

2020. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

4 rendőr volt ott - 1 civil.

A civil a földön feküdt, meg volt bilincselve, mind a 4en körbe állták. Ha George előzőleg rájuk is támadt, akkor sem lett volna jogos a nyakán térdelni olyan hosszú ideig, pláne úgy, hogy megbilincselve már jóval kevésbé tudott volna ártani nekik, ráadásul 4szeres túlerőben voltak.


A tüntetésekhez: minden békésen kezdődött, a rendőrök viszont rátámadtak a tüntetőkre,marpedig ha a békés tüntetést ellehetetlenítik, akkor szükséges a "majom módjára viselkedés" (nem mintha mi, magyarok értenénk ezt a mentalitást. Orbán bevezethetné a nyilvános kivégzéseket, és tőlünk, langyos vérmérsékletű magyaroktól meg max annyi lenne a reakció, hogy "hmm ezt azért már csak nem kéne" vagy kiállnánk egy térre "tüntetni" ahol csak állnánk mint a heringek, és nem érnénk el semmit)


Másrészt. Minden közösségi médián posztolnak módokat, hogy hogy lehet felismerni magukat tüntetőknek álcázó szélső jobbosokkal, akik csak azért mennek oda, hogy 1,bemocskolják a tüntetés jó hírét pl ilyen lopásokkal 2,próbálják raszedni a feketéket, hogy provokálják a rendőröket.

Pont egy toloszekes nenirol derült ki egy posztban, hogy csak álcázott fasiszta.

A BLM eddigi tüntetései, és aktivista megmozdulasai alapján nem nézem ki belőlük, hogy szegény nénikéken töltsék ki a dühüket, a szélsőjobból viszont annál inkább.


Az utolsó pontra meg. Ja. Nem vagy kisebbség semmilyen formában, nem kell attól félned, hogy bármikor, amikor elmész egy rendőr mellett, az jogának érezheti, hogy megöljon, csak azért, mert megteheti. Valószínűleg nem fog, de a félelem ott van, és erre kell nevelned a gyerekeiket is. Mit gondolsz, mentálisan mennyire megterhelő tudni, hogy a te rasszod a rendőrségi brutalitás legfobb áldozata? Hogy nem tudsz úgy elmenni futni, hogy ne fordulna meg a fejedben, hogy mi van, ha megölnek közben, és a rólad készült videó bejárhatja az egész internetet?


Hát persze, hogy nem érted, hogy miért őrület ez az egész, és miért nem szabad abbahagyni a tüntetéseket, ameddig nem születik változás.

2020. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Érdemes megnézni ezt a videót, ha valaki nem értené, a rendőr megállít egy nőt, aki kifejezi a félelmét, mert túl sokat hallott már a hatalmukkal visszaélő rendőrökről, erre a rendőr azt válaszolta, hogy a hölgynek nincs oka az aggodalomra, hiszen csak a feketéket ölik meg...


Megnéztem a videót, a kis vállalkozásokba betörést én sem támogatom, és szomorú, hogy nem követik a minneapolisi példát, ott a kis, helyi válllakozásokat békén hagyták.


Én teljesen megértem a feketék felháborodását, és nem csoda, ha utálják a fehéreket, lehet, hogy lopnak, de emlékezz vissza, a fehérek nem tárgyakat loptak, hanem embereket, Afrikából áthurcolták őket és szolgasorba állították őket, lenézték, nem kezelték őket emberként, hanem rabszolgaként, és ez a szemlélelt a mai napig jelen van, nem kezelik a feketéket a társadalom egyenjogú tagjaiként.

2020. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

"Hát persze, hogy nem érted, hogy miért őrület ez az egész, és miért nem szabad abbahagyni a tüntetéseket, ameddig nem születik változás."


Pontosan mi lenne az a változás? A gyilkos rendőrt már letartóztatták. Mikor lesz elég?

De tartom a véleményem: valakik tudatosan öntik az olajat a tűzre és szítják tovább az ellentétet (a médiával közösen amelyet ott is csak a nézettség érdekli) mert eddig még egy hasonló eset után se volt ennyi rongálás szerte az országban (és ne felejtsük el hogy választási év van...). Szerintem az Antifa van a háttérben (és nem azért mert Trump szerint így van, én már előtte is rájuk gyanakodtam), nem a faji egyenlőség a céljuk hanem a totális anarchia, még akkor is ha ezzel meggyalázzák Floyd ügyét.

2020. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!