Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szépséget mennyire lehet...

A szépséget mennyire lehet befolyásolni? Vagy mindent meghatároz a genetika?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy akinek eleve szép vonásai vannak, annak csak kicsit vagy egyáltalán nem kell "rádolgoznia", kiemelni ezeket az adottságait, míg, akinek kevésbé tetszetős a külseje, az akárhogy próbál magán "javítani", úgysem fog teljesen sikerülni?

De azért tegyük hozzá, hogy a szépség relatív és mindenkinek más tetszik. Mégis vannak olyanok, akiket többen tartanak helyesnek, meg olyanok is, akik kevesebbeknek jönnek be.


2020. jún. 3. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos fokig javítható a külső, pl. fogyással, izmosítással, sminkkel, hajfestéssel...stb.. de van, amin nem lehet, pl. mellméret.
2020. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mellméretre ott a plasztika egyes.
2020. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

A genetika (és adott esetben az egészségi állapot) meghatározó.

Nekem az arcom/fejem az, amivel igazából nem lehet mit kezdeni. Lehet trükközgetni mindenfélével, de ronda marad, és kész, az volt már gyerekkoromban is. A csúnya vonásokon kívül örököltem egy rossz bőrminőséget (mindkét ágról), azzal sem lehet sokat csinálni. Az egész életemet nem tölthetem vastagon lealapozott arccal, sminkkel "átrajzolt" vonásokkal, nem is bírná a bőröm. Így viszont sosem lesz szép, tiszta, egészséges színű, sima arcom, szép tekintetem, szám stb. A csontjaimat meg kb. össze kellene törni és újra, de ezúttal normálisan "felépíteni" belőlük az egész fejemet. És a testemről még szó sem volt...

Aki nem nyert a genetikai lottón, az nagyon rosszul járt.

2020. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

AZ a lényeg , hogy hozd ki magadból, amit lehet.

Sokat javíthat valakin egy jó frizura, jó smink, szép bőr (ápolt és ha jó a színe) és jobban néz ki aki kipihent, mint aki fáradt, kialvatlan. Sokat javíthat az alkathoz illő legelőnyösebb szabású ruha, a típushoz illő színű, árnyalatú ruhák hordása.

Az alakon javíthat a sport és a helyes táplálkozás, ha kell fogyókúra.

Az arcbőr állapotán lehet javítani úgy, hogy elég folyadékot iszol, időnként kozmetikába is eljársz, használhatsz házi arcpakolásokat.

A smink legnagyobb haszna, hogy a kevésbé előnyös helyekről eltereli a figyelmet.

Érdemes ezekre odafigyelni és persze az elvárás ne legyen irreális, mert igaz az, amit leírtál , kérdező, "teljesen sikerülni nem fog", amennyiben a teljesség alatt például egy világsztár külsejét érted.

2020. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2

Akkor ebből kiindulva az egész embert át lehet teljesen alakítani és minden megváltoztatható.

2020. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenen lehet javítani bizonyos keretek között.

Ne mondd, hogy nem láttál még átalakítós videókat, ahol vesznek egy átlag embert, az arcához illő frizurát csinálnak neki, adnak neki egy új ruhatárat, és megtanítják, hogy milyen kiegészítőket válasszon.

A végén rá sem lehet ismerni az illetőre.


Nyilván nem olyan, mintha tökéletes arcvonasokkal születne, de a saját szintjéhez képest klasszisokkal is jobb lehet.

2020. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Smink nélkül olyan a fejem mint egy rohadó krumpli, sminkkel meg nagyon szép.

rövid a szempillám, nincs szinte szemöldököm, ajkaim vékonykák, arcom itt ott pirosas, plusz rengeteg hülye anyajegy van.

Egy alapozó, műszempilla, szemöldök festés ezt mind megoldja.

Na meg a hajam, rövid összevisszaság. Évekig póthajat hordtam, de már meguntma, kezd helyre jönni.

Alapból egy olyan 3/10 vagyok, de ha összerakom magam akkor akár 7/10 is.

Mondjuk a testem az nagyon átlag. Vékony, szép csípő, szép mell, de jó lapos popsi.

2020. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!