Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió mitől alakulhat...

A depresszió mitől alakulhat ki? Csak genetika, vagy külső tényezők is befolyásolhatják? Mi lehet ez nálam?

Figyelt kérdés

Olyan esetekre gondolok, amikor valakinek semmilyen oka nincs rá, hogy depressziós legyen. Ismerek valakit, aki szerény körülmények között élt, aztán idővel sokkal gazdagabb lett (nem ő dolgozott meg a sikerért, csak "az ölébe hullott") és mégis ez idő közben depressziós lett. Ez kihatással van az egész családjára, pedig olyan boldogan élhetnének annyi pénzzel. Régebben, amíg meg kellett dolgoznia a fizetéséért, addig ő nem volt ilyen, egy teljesen életvidám ember volt.

De ugyanezeket a tüneteket kezdem el magamon is tapasztalni. Régebben mi is rosszul éltünk, nagyon szűkösen jöttünk ki hónap végére. 3 éve külföldre költöztünk, sokkal jobban élünk és az utóbbi időben én nekem sincs semmi motivációm semmihez. Még suliba járok, a jegyeim 4-es, 5-ös szinten vannak átlagban, pedig nem nagyon tanulok. Szeretnék fősulira menni, valószínűleg fel is vesznek majd, de mégis sokszor olyanokra gondolok, hogy ha nem is csinálnék semmit, akkor sem halnék éhen, mert van otthon 2 házunk, meg ilyenek. Pedig nagyon szeretnék valahonnan motivációt szerezni. Szerintetek ez nálam a depresszió tünetei, vagy csak lusta vagyok, és még meg kell találnom a célomat az életben? Illetve, ha otthon maradtunk volna, és küzdenem kellett volna a tanulásért, akkor nem lenne ez? Olyat is olvastam, hogy a fejletebb országokban nagyobb a depressziós emberek aránya.



2018. jan. 22. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A depresszió inkább a nélkülöző emberek betegsége. Lehet neked van hajlamod rá. Az hogy van két házatok, nehogy azt hidd, hogy elég. Annyira drágul a megélhetés, hogy nem lehet tudni mi lesz így pár év múlva? Sportolj valamit, és legyél sokat a szabadban.
2018. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A depressziót az elfojtások okozzák.
2018. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!