Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolhatja a...

Mennyire befolyásolhatja a genetika a baba nemét?

Figyelt kérdés

Itt főleg olyan embereket keresek, akik hasonló helyzetben vannak, mint én.


A férjem családjában, apái ágról csak és kizárólag fiúk születtek. Az apjának 3 fiú testvére van, azoknak pedig csak fiú gyermekeik. A férjem testvérénél is kisfiú lesz és nálunk is. Viszont én nagyom szeretnék majd egy kislányt is és félek, hogy az esélyem erre szinte nulla.


Tudom, mit mond a tudomány, inkább a hasonló családi helyzetben lévő emberek tapasztalata érdekelne. Van, akinek ilyen helyzetben összejött a lány? Vagy csak reménykédnek?


Kérlek, olyan ember írjon, aki nem piszkálni akar!



2020. febr. 9. 08:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
En ismerek olyan 3 fiús családot ahol az egyiküknek 2 kislánya született. Szerintem lutri.
2020. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
A barátomnak 2 fiú testvére és 1 lány testvére van, nekem anyám és apám első kapcsolatából 2 fiú féltestvérem. A barátom lány testvérének 2 fia van, nekünk is fiunk lesz.
2020. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Apámnak 2 fiú testvére van. Az ő apjának szintén 2 fiú testvére volt. Nekik is fiaik voltak. Mi pedig 3-an vagyunk lányok
2020. febr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

"Tudom, mit mond a tudomány, inkább a hasonló családi helyzetben lévő emberek tapasztalata érdekelne. "


Ha tudod mit mond a tudomány, akkor azt is tudod hogy az a megbízható statisztikai analízis.


A hasonló helyzetben lévő párok az égvilágon semmiféle információval nem szolgálnak a te helyzetedre nézve... és csak esettanulmányok, aminek a háttere egyáltalán nem ismert.


Amiben megbízhatsz az a tudomány, jól feltárt genetikai háttérrel.


[link]


Ha a férjed mm "sex-ratio" polimorfizmussal rendelkezik, akkor nagyobb eséllyel születik fiú. A kislány sincs kizárva, de statisztikailag a fiú esélye több.


Nem tudom, hogy Magyarországon legális-e a nemválasztó beültetéses megtermékenyítés, de UK/US több ezer 10000 USD is lehet, és kockázatokkal is jár a természeteshez képest.

2020. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

A nagymamám egyke, a nagypapámék 7-en voltak (4 fiú, 3 lány). Anyukámék ketten: 1 fiú, 1 lány. Mi 5-en vagyunk testvérek, 3 lány, 2 fiú.

A férjem egyke, unokatesói 2 lány.


4 lányunk van.

2020. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk egy generációnyi csak fiút követett egy generációnyi csak lány, majd a harmadik vegyes. Ergo ez teljesen egyedi, mindkét szülő genetikájától függ a dolog (hüvelyflóra pH-ja elég jól tud “válogatni” az Y és X kromoszómák közt- nem csak a férfitól függ!)
2020. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ (bár ahogy figyeltem, csak egy ember volt a kommentelők közül hasonló családban).


A negyedik válaszoló nagyon sokat segített! Erről a tanulmányról még nem hallottam, eddig csak annyira jutottam a genetikával, hogy lutri, nem tudtam, hogy készült tanulmány. Ez határozottan sokat segített, hogy megértsem a dolgokat!


Köszönöm mindenkinek!

2020. febr. 9. 09:28
 8/20 anonim ***** válasza:
27%

Az én anyukámél hárman vannak lánytesók, az egyik húgának lett egy fia, akinek 3 lánya van. Anyunak 2 lánya és nekem is lányom van.


Én is gondolkodtam, hogy véletlen-e. Esetleg lehetbe vmi embrionálisan letális betegség a lányok esetében (Vagyis recesszív bajnál hordozó lányok), de az meg az unokatesóm lányait nem magyarázza meg.


A Te példádban meg a fiúkbak vannak fiai, tehát az anyai gének mindig mások.

Nem tudom, van-e olyan, hogy az y-os spermáik valamiért nagyon sokkal gyorsabbak (amúgy is gyorsabbak mint sz x-esek, mert kisebbek), de ez inkabb fantasy...

2020. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Én biztos voltam benne hogy fiunk lesz, ugyanis párom családjában egyáltalán nincs lány. Neki fiú testvére van. Annak egy fia van. Édesapjának öccse van, neki 2 fia. Mindkettőnek csak fiai vannak, több is. Szóval így álltam hozzá én is...

De kislányunk lesz. :) Bár hozzá kell tennem hogy sokadik lombikra sikerült a baba, fagyasztott hereszövetből dolgozott a biológus... Nem tudom ez számít-e, hogy más a mód.

2020. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

3-as vagyok. Még azt hozzátenném, hogy a férjemék ketten vannak fiúk. De náluk az apjuknak egy nővére van.

Nekünk kisfiúnk van, de nagyon kíváncsi leszek, hogy a tesómnak mi lesz majd a neme

2020. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!