Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes lennél bűncselekményre...

Képes lennél bűncselekményre abban az esetben ha tudnád biztosan hogy soha nem derül ki hogy te tetted?

Figyelt kérdés
Először is, eszem ágában sincs bármi törvényellenes dolgot csinálni, de kíváncsi lennék hogy ha tudnád biztosan hogy sosem tudják meg hogy te voltál, kirabolnál-e egy postát, bankot, autófeltörés stb, amiből anyagi hasznod származik. Megtennéd vagy abszolút ütközik az elveiddel? Elég megosztó az a kérdés is, hogy talált táskában pénzt (mondjuk 3 millió forint) eltenné-e az ember vagy leadná.
2020. jún. 5. 16:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
8-as: gazdátlan pénz nem létezik. Se gazdátlan öngyújtó, lakáskulcs, mobiltelefon stb. Az, hogy ott hever a járda közepén az maximum annyit jelent, hogy a gazdája akaratán kívül elhagyta, de ha elteszed akkor ugyanúgy megkárosítasz valakit, csak nem ismered a személyt konkrétan hogy kit károsítasz meg. Lehet egy gazembert aki még úgymond meg is érdemelné, de az is lehet hogy egy nyugdíjas összespórolt pénze. Ha elhagyod a pénztárcád az attól még nem lesz gazdátlan, ugyanúgy a tiéd.
2020. jún. 5. 18:54
 12/16 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Igen ez igaz, de esélytelen hogy megtaláljam a tulajdonosát. Becsületes ember vagyok, ha van rá mód, hogy egy talált tárgyat visszaadjak akkor megteszem. Találtam egyszer villamoson mobilt, még az okostelefonok kora előtt, felhívtam az "anya" számát, és visszaadtam, nagyon örültek neki.
2020. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12-es: nem kételkedem a becsületességedben. Szóval ha találnál 3 millió forintot személyi igazolvánnyal együtt, akkor azt 100% biztosan mondod hogy nem tartanád meg?
2020. jún. 5. 19:31
 14/16 anonim ***** válasza:
100% hogy visszaadnám. Nagyon rosszul érezném magam ellenkező esetben. (8,12-es voltam)
2020. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2020. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szeretném egyértelműen azt mondani, hogy kizárt dolog, mert én ennél sokkal erősebb és makulátlanabb jellem vagyok.

De az a helyzet, hogy igenis gyakran akadnak sötétebb gondolataim, és ha a kezembe akadna ez a lehetőség, egyáltalán nem biztos, hogy nem élnék vele.


26/F

2020. jún. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!