Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képes lennél bűncselekményre...

Képes lennél bűncselekményre abban az esetben ha tudnád biztosan hogy soha nem derül ki hogy te tetted?

Figyelt kérdés
Először is, eszem ágában sincs bármi törvényellenes dolgot csinálni, de kíváncsi lennék hogy ha tudnád biztosan hogy sosem tudják meg hogy te voltál, kirabolnál-e egy postát, bankot, autófeltörés stb, amiből anyagi hasznod származik. Megtennéd vagy abszolút ütközik az elveiddel? Elég megosztó az a kérdés is, hogy talált táskában pénzt (mondjuk 3 millió forint) eltenné-e az ember vagy leadná.
2020. jún. 5. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom. Ha bűnöznék is, akkor is különböző boltokból (könyvesbolt, ruhabolt, bútoráruház) lopnék és biztosan nem gyakran.
2020. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Anyagi haszonszerzés céljából nem, maximálisan megvan mindenem, amire vágyom, az elveim pedig nem engednék, hogy bárkit (legyen az multicég, bank, vagy kisnyugdíjas, teljesen mindegy...) megkárosítsak.


Erőszakos jellegű indíttatásom lenne, gyerekgyilkosokon és erőszaktevőkön állnék bosszút.

2020. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Ez attól függ. Ha kiderülne is tudnék pl.embert is ölni,ha a helyzet úgy adódna. (Önvédelem vagy egy szerettem védelme.)

Talált pénz.. ha semmilyen név vagy okirat nem igazolná,hogy kié, az államnak tuti nem adnám oda. Ha van benne azonosító, visszaadnám. (Erre volt is példa, fullos tele pénztárcát juttattam vissza a tulajának, volt benne több száz euró is meg magyar pénz is nem kevés, de egy forintot sem lett volna pofám kivenni belőle.) Szóval nem egyszerű kérdés. Talán az a lényeg nálam,hogy ha én jól is járok anyagilag,más nem sérül-e anyagilag? Mert akkor nem tenném meg.

2020. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ha találok egy láda aranyat a kertemben elásva, akkor azt biztos nem fogom beszolgáltatni az államnak.


Ez is bűncselekménynek minősül.

2020. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Mészáros Lőrinc házát pl. simán kirámolnám.
2020. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem ütközik az elveimmel, de engem elkerülnek az ilyen helyzetek. :D (Erőszakra nem lennék képes, csak anyagi előnyért bűnöznék de azt is csak nálam gadagabb kárára.) Persze ezt csak most így gondolom, aztán ha a helyzet úgy hozná lehet nem lennék képes rá.
2020. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Még szép, hogy rabolnék! :)
2020. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem. Ami másé az nem az enyém, és ha csak önként nem akarja nekem adni akkor nem venném el, nem kéne.

Ha az utcán találnék pénzt, gazdátlanul, akkor eltenném, de mást károsítva soha. Ruhát sem lopnék élvezeti céllal. Ha éheznék én vagy a családom, és semmilyen segítséget nem kapnék sehonnan, kérés ellenére sem, akkor élelmiszert lopnék, esetleg ruhát is, pl kabátot, cipőt, de csakis a túlélés miatt.

2020. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: akkor te csak az igényeidet betöltő dolgokért lennél képes lopni?

2-es válaszoló: ezzel szerintem nem vagy egyedül... :)

3-as válaszoló: anyagilag mindenki sérül ha elhagy egy bizonyos összeget. Ez esetben teljesen mindegy szerintem hogy egy gazdag hagy el 3 millió forintot, vagy egy kisnyugdíjas aki egész életében gyűjtötte, hiszen a pénz értéke ugyanaz. Nem hiszem, hogy lenne olyan akinek ez nem fájna. Nyilván az ember torzít, mert azt gondolja, hogy a gazdagnak "nem kár", de a gazdagság nem feltétlen lopást jelent, jelenthet kemény munkát és hosszantartó spórolást is.

4-es: és mit tennél a láda arannyal? :)

5-ös: csak az övét? :)

6-os: olvasd el a 3-asnak írt kommentemet

7-es: na, végre egy őszinte válasz :) ;) :D

2020. jún. 5. 18:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Van, amit megtennék, van, amit nem. Ha már nincs halálbüntetés, szívesen szolgáltatnék igazságot. Ahogy sok esetben a hiénaárú termékeket is simán ellopnám és néhány büntetésből a behajtott pénzeket is.


Bankot nem hiszem, hogy rabolnék. Másoknak nem akarok ártani.

2020. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!