Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szoktassam le a kornyezet...

Hogy szoktassam le a kornyezetemet arról, hogy figyelmeztessenek a gyógyszerem beszedéséről?17

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy laktóz érzékeny vagyok és ez ovis koromban derült ki. Akkoriban az orvosok nem javasolták, hogy váltsak étrendet, szóval csak annyi az egész, hogy tejtermék fogyasztása előtt be kell vennem a gyógyszerem. És igazából ez megszokásból így is maradt. Egyébként nem lenne komoly bajom egy kissebb hasmenésen kívül, de ennek ellenére nem szoktam elfelejteni. Kb 14 éve ez van, nem hiszem, hogy mostanában kezdeném elfelejteni, hogy ez van.

Viszont a környezetemben mindenki aki tudja ezt késztetést érez, hogy mindig szóljon róla. A szüleim, a barátaim, a kollégiumi szobatársaim, mindenki akinek feltűnt valaha, hogy egyszer bevettem a gyógyszerem és meg is kérdezte, hogy mi az. És rohadtul idegesítő. Elkezdenék enni valamit, amiben van tej, még időm sem volt elővenni a gyógyszerem, mert mit tudom én pont akkor raktam be a mikróba a kaját, erre valaki már szól, hogy vegyem be. Vagy éppen elkezdenék enni, miután bevettem a gyógyszert és valaki szól, hogy vegyem be. Vagy éppen az érkezés felénél tartunk és hirtelen rámnéznek aggódva, hogy ugye bevettem-e, meg mi van ha bajom lesz. Rohadtul idegesítő, úgy csinál mindenki, mintha halálos lenne, vagy mit tudom én, pedig már elmagyaráztam mindenkinek, hogy ez amúgy nagyon idegesítő és megoldom magamnak is, nem kell emlékeztetni, nem felejtem el. De nem használ semmit. Ráadásul úgy csinálnak, mintha valami komoly bajom lenne, ha véletlenül elfelejteném (de nem szoktam), pedig már annyiszor elmagyaráztam, hogy nem annyira durvák nálam a tünetek, max megy a hasam egy kis ideig. Ráadásul a szüleim pontosan tudják ezeket, és ők is ugyan ezt csinálják.


Komolyan, hogy szoktassam le a környezetem erről az egész figyelmeztetés dologról?


2020. jún. 8. 11:03
 1/3 Thispain ***** válasza:
100%
Nekem az első dolog, ami eszembe jutott, az az, hogy aki erre figyelmeztet, attól kérsz egy ötezrest. Természetesen erről mindenkit értesíts előzetesen, hogy ezt fogod tenni.
2020. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:

nekem is olyasmi jutott eszembe, mint amit az első írt. Van az a káromkodós üveg, amibe x összeget kell tenni ha káromkodunk, na csinálj egy olyat és szólj hogy innentől kezdve aki figyelmeztet, x összeget dob az üvegbe.

Velem amúgy fogamzásgátló miatt csinálta anyám, képes volt hajnal 1-kor felkelteni megkérdezni, mert ment pisilni és eszébe jutott hogy bevettem-e. Soha egyszer se felejtettem el és 11 év után is csinálja ha ott alszom.

2020. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy új ismerősöknek már nem mondod el, hogy ezt szeded, és úgy veszed be, hogy más ne lássa, ha meg mégis meglátják és rákérdeznek, nem mondod meg mi az.
2020. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!