Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen segítségre van szükségem?

Milyen segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés
Mostanában arról álmodom hogy teljesen más emberek a szüleim mint a valóságban és az álombeli szüleim pszichopaták. És mióta erről álmodom úgy érzem hogy valami nincs rendben. Nem vagyok képes mások szemébe nézni, nincsenek érzelmeim, egy senkinek érzem magam, szeretek veszekedni, egyedül lenni pedig valójában egy nagyon barátkozós típus voltam és imádtam emberek között lenni. Ha valaki hozzászól azt gondolom magamban hogy: bakker kussolj már! Kérlek szépen segítsetek mert nem tudom mitől váltóztam meg ennyire, pszichológushoz viszont nem szeretnék menni mivel már csak a szó kimondásától is rosszul leszek. Légyszi ne írjatok negatív/értelmetlen válaszokat.

2020. jún. 8. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért leszel rosszul tőle?

Márpedig ahhoz kell fordulnod. Vagy ha nem teszed akkor lassan pszichiáterhez.


Nem hiszem hogy az álmoknak köze van ehhez, az csak emlékek+fantázia nagyrészt. Ha rosszat álmodsz az a megoldás, hogy nem szaladsz előle, szembe kell nézni. Legalábbis én ezt olvastam anno és nekem segített egy folyammatos rémálmomon. Tudatos álmodás témakörrel kezdj el foglalkozni.

2020. jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:)
2020. jún. 8. 14:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem személyesen nekem kellene a segítség hanem egy osztálytársamnak aki nem akarja bevallani ezeket számára idegen embereknek. Nem akartam hogy egy jó barátomnak komoly sérülései legyenek emiatt bár már 3. osztályban is voltak fura szokásai de nem olyanok mint most. Nem olyan rég befogta az orrát és fújt egyet hátha a száján jön majd ki a takony de a szemén jött ki. És ez csak egy morbid szokása a sok közül. Nagyon köszönöm a segítséget remélem hajlandó lesz a változásra.:)
2020. jún. 8. 17:49
 4/4 1Léna ***** válasza:

Néha az álmainknak van alapjuk. Mert az agyunk a magzati korunktól fogva, még álmunkban is rögzíti a velünk történő dolgokat.

Van amikor a környezetünk, vagy valamilyen rossz élmény az életünk folyamán elültet bennünk egy félelmet, és az belülről próbál bennünket hazug gondolatokkal szétmarcangolni.

Amikor valaki ezt nem tudja már önállóan kezelni, túllépni rajta akkor segítségre van szükség.

Egy jó pszihológus segíthet feltárni azt, hogy mi történt, milyen élmény indította el ezt a folyamatot. Ha nem kezd semmit ezzel a problémával, a tünetek egyre riasztóbbá válhatnak, ilyenkor eljut egy pszihiáterhez, aki gyógyszereléssel indít, utánna van a rehabilitáció keretében a pszihológusi segítség.

Elsőre utánna járhatnátok, hogy esetleg nem lett-e örökbe fogadva? Egy ilyen a szülök felé intèzett kérdés előtt, beszélj Vele arról, jogyan érintené Őt és a szülei felé érzett szeretetét, ha ez kiderülne. Mert lehet, hogy elhallgatták előtte, de ha így lenne is, mégis megmenekült mondjuk pl.egy abortusztól, és most élhet, felnevelték. Lehet, hogy most éppen nincs jól, és akár egy veremben érzi magát, de a körülményeink és az életünk folyamatosan változik!

2020. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!