Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a hazudozásról? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Kezdek nagyon aggódni. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ráálltam arra, hogy hazudok. Előtte ez nem volt jellemző rám, nem értem, mi történik velem. Mostanában azt érzem, muszáj hazudnom. Utána iszonyú bűntudatom van, de nem bírom megállni. Olyan, mintha egy kihívás lenne, amit teljesíteni akarnék. Együtt jár azzal is, hogy nem tudok nemet mondani, inkább mindent halogatok az utolsó pillanatig, vagy kitalálok valamit, amivel elmenekülök a szituáció elől. Például megkérdezi egy barátom, hogy megcsináltam-e valamit, és simán rávágom, hogy igen, miközben nem. Vagy megbeszéljük, hogy találkozunk, de előre tudom, hogy nem érek rá, és az utolsó pillanatban mondom le. Egyre mélyebbre süllyedek ebben és nem értem az okát, előtte egy őszinte, becsületes ember voltam. Szerintetek mi ez az egész?

2020. jún. 8. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj visszaemlékezni, hogy mit csináltál jobban amíg nem hazudoztál, és azóta mi változott. Persze néha nem mondja ki az ember amit gondol, de rendszert nem jó ebből csinálni, egyszer nagy baj lesz belőle.

Ne legyél gyáva, ha nemet kell mondani, nemet kell, akármit is fog gondolni, mondani, vagy tenni a másik. Ez csak bátorság kérdése, és számolj 3-at mielőtt kimondasz valamit.

2020. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!