Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg igaz az az állítás, a...

Tényleg igaz az az állítás, a szociológusok szerint, hogy aki rosszabb fogazattal rendelkezik, az az alsóbb társadalmi osztályba tartozik?

Figyelt kérdés
Én például kivételnek érzem magam, jelenleg egyetemen tanulok, és egy, a társadalom számára hasznos munkakörben szeretnék majd dolgozni, pedagógusként, viszont nekem se kimondottan jó a fogazatom. Nem ilyen Mónika Show színvonalú, nem hiányzik egyetlen egy sem, csak van egy pár fogtömésem.

2020. jún. 8. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Sissi hercegnő fogazata is rossz volt, szó szerint feketék voltak a fogai. Megnyugodtál? :D
2020. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezt úgy kellene értelmezni, hogy mondjuk feketére vannak szuvasodva a fogak, vagy hiányos a fogazata valakinek. Ha jobban belegondolsz, akkor abból a szempontból igaz lehet, hogy bármilyen komolyabb fogászati beavatkozásért csillagászati összegeket kell kifizetni. Nos, ezt egy alacsony társadalmi osztályú ember általában nem engedheti meg magának.


Egyébként az a fura, hogy ismerek pár igencsak jómódú embert, akinek látható helyen hiányzik a foga már évek óta. Nem szegény családból származnak pedig.


De azért általánosságban helytálló lehet ez a megállapítás.

2020. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Általánosságban igaz, ugyanis a fogászat iszonyat drága. nézd meg mennyibe kerül a fogpótlás és szörnyülködj.
2020. jún. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Bizony igaz, bár a rossz fogazatból nem minden esetben lehet következtetni arra, hogy az illető alóbb társadalmi osztályba tartozna, ugyanis egy tehetősebb, gazdag ember dönthet úgy, hogy nagy ívbe tojik rá milyenek a fogai, nem kezd velük semmit, még ha azok sz4rok is. Én inkább megfordítanám a dolgot, abból, hogy valaki az alsóbb társadalmi osztály tagja, már hamarább következik, hogy rosszak lesznek a fogai (valamilyen szempontból), de ez se 100%-os
2020. jún. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
A hangsúly azon van, hogy átlagosan. A fogak épsége és a bevétel általában korrelál. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet valaki sikeres ember rossz fogakkal vagy hogy szegényként nem lehetnek jók a fogaid, de általában jobb esélyeid vannak jó fogakra és teljes fogsorra, ha pénzed. Ha nagyon nincs és a két lehetőség egyike egy drága beavatkozás, a másik pedig egy olcsó vagy ingyenes foghúzás, akkor az utóbbit választod, mert a maradék fogaiddal még lesz mit megrágnod.
2020. jún. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Atyauristen, senki nem a tomott fogakat emliti rossz fogazatkent, hanem a hianyosat, rohadot. Nem hiszem, hogy komolyan nem tudod.
2020. jún. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Részben igaz

Egyrészt anyagi okai is vannak.

Másrészt sok szegényebb családban a gyerekeket elhanyagolják a szülők,van olyan,aki azt sem tanítja meg a gyerekének,hogy fogat kell mosni rendszeresen.

Gyakoribb,hogy cukros ételekkel etetik a gyereket.Még a tehetősebbek jobban odafigyelnek a megfelelő étkezésre.


De szerepet játszik a genetika is.

Ismerek olyat,akivel mikor együtt laktam,megdöbbentem,hogy nagyon ritkán mos fogat,mégis hófehér,tökéletes fogai voltak.

2020. jún. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Általában igen. A rosszabb fogak alatt nem pár tömést értenek. Genetikában nincs különbség gazdag vagy szegény ember foga között, inkább az életmódban van különbség és az összegben, amit fogorvosra tudnak költeni. Egy gazdag ember lehet, hogy olyan ételeket fogyaszt, ami kevésbé káros. Lehet, hogy évente elmegy átnézetni a fogát. Így, ha lyuk van gyorsan betömik, míg egy másik embernek idővel szétrohad a foga és már, csak kihúzni lehet. Pótlásra sincs pénze. A magasabb keresetűek általában jobban figyelnek az egészségre és táplálkozásra is. Kivételek vannak, de a statisztika a nagyszámokból jön ki.
2020. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
98%
Részben igaz de inkább azon van a hangsúly, hogy az esetleges rossz fogak meg vannak-e csináltatva. Gyengébb fogazata bárkinek lehet, a cigi, kávé is gyengítheti meg alapból nem mindenki örökül erős zománcot. De az, hogy ha baj van, rendbeteteti-e az ember, az már inkább anyagi helyzet és igény kérdése. Én rendesen ápolom a fogaimat, mégis van 4 tömött. A lényeg az, hogy nem hagyom elburjánzani hanem észreveszem a bajt és azonnal megyek vele dokihoz.
2020. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Körzeti szakrendelés és magánorvos közti különbségekről beszélünk. A körzetin elég egyszer megfordulni általában. Vannak szerencsés kivételek, én a környékünkön egyről se hallottam.
2020. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!