Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dühíti fel az embereket...

Miért dühíti fel az embereket az állatokon való kisérletezés?

Figyelt kérdés
az nem jut el agyukig ha nem hal meg millió állat emiatt még mindig betegségek negyedelnének minket, nem csak lekapod patikából a kis gyógyszered? Hogy lehetnek ennyire szűk látókörüek és ostobák az emberek? Persze kegyetlen, de ez van, mindig milliók haltak meg hogy fejlődjünk és egy ilyen kényelmes világban éljünk most 2020ban.
2020. jún. 9. 01:46
 1/6 anonim válasza:
44%

1.: Én sajnálom az állatokat.

2.: Az állatok eredményei jelentősen eltérőek az emberi eredményektől.

3.: Minek él a sok féreg a börtönben, miért nem lehet rajtuk kísérletezni?

2020. jún. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

"Minek él a sok féreg a börtönben, miért nem lehet rajtuk kísérletezni?"

Mert nem steril körülmények között lettek felnevelve, emiatt számtalan ismeretlen hatás érhette őket ami miatt értékelhetetlen lenne egy rajtuk elvégzett előzetes teszt.

Meg amúgy is milyen jogon? Egy rabnak a szabadságvesztés a büntetése, nem pedig azért van bent hogy ott büntessék.

2020. jún. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Mert olyanok, mint az első.

Fogalma sincs a dolgokról, viszont határozott véleménye van róluk.


Ez a Dunning–Kruger-hatás eredménye.


Aki komolyan gondolja, az szavazzon a pénzével: ne vegyen magának, a gyerekének gyógyszert.

Gyakorlatilag minden gyógyszerrel kísérleteztek állatokon.


Ha elegen elítélik, akkor majd megszűnik az állatkísérlet.


Még szőrmebundákkal el tudom képzelni az ilyesmit, de gyógyszerrel kapcsolatban nem.

2020. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Mert a védtelen állat kihasználása. Ugyanúgy mint amikor levágják a haszonállatot hogy megegyük, csak azt valahogy külön kezelik pedig ugyanúgy szükséges. Egyedül a kozmetikai célú állatkísérleteket ellenzem, mert anélkül simán meg lehet oldani a dolgot. gyógyszereknél, tudományos kutatásban nem. Mondom ezt úgy, hogy dolgoztam állatkísérletekkel és elég sok állatot öltem meg ezek miatt. A laikus nem fog utánajárni, hogy ezek az állatok erre lettek létrehozva, steril körülmények között, génmódosítva, hiperimmunizálva, betegségekkel beoltva léteznek és ezek következtében úgyis elpusztulnának. Ők az élő szervezet modelljei, limitált élettartamra kalibrálva, nem "normális" állatok mint amilyeneket otthon tartunk. Én is sajnáltam őket de tudom hogy milyen céllal jöttek létre és hogy milyen céllal pusztultak el. És ha lenne túlvilág, ott is felelnék érte hogy soha egyet sem hagytam szenvedni, amikor eljött az ideje.
2020. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%

azért dühíti az embereket, mert gyógyszerek tesztelése miatt millió állat hal meg és rengetegszer fájdalmak közepette. vagy azért, mert a szépségiparban aztán nagyon fontos, hogy állatokon teszteljünk krémeket :). teljesen ki vannak szegény állatok használva, ezt egyetlen jóérzésű embert sem hagy hidegen. az egy másik dolog, hogy nyilván nem tudják mivel helyettesíteni az állatokat a gyógyszerkísérleteknél, de az, hogy nincs más megoldás nem jelenti azt, hogy ez a helyes eljárás. és ezek a kísérletek sokszor indokolatlanul kegyetlenek.

[link] ajánlom megnézni ezt a videót, pontosan ez a legtöbb embernek a baja vele.

2020. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez aligha, mivel ez egy direkt az érzelmekre ható, manipulatív, túlzó videó.

Ezért tiltakozni az állatkísérletek ellen olyan, mintha a közlekedés ellen tiltakoznál azért, mert vannak részeg sofőrök.

2020. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!