Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem tud angolul, azt nem...

Aki nem tud angolul, azt nem zavarja hogy rengeteg mindent nem tud/ért a világból?

Figyelt kérdés
Jóformán az összes hír, történés, esemény, információ angolul kerül fel az internetre. A többi hírportál/TV ezeket veszi át, fordítja le. Viszont rengeteg hírt eleve meg se írnak magyarul, vagy sokszor félre fordítják, direkt átvariálják, cúsztatnak.

2020. jún. 9. 07:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Engem zavart, ezért megtanultam angolul 60+ évesen
2020. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Engem inkább az zavar, hogy én tudok angolul, a környezetemben meg nagyon kevesen, ezért szinte semmit nem tudok megosztani másokkal, amit szeretnék. Szinte már csak angolul olvasok mindent, mert úgy sokkal több információt megtalálok.
2020. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Tudok angolul, ennek ellenére gyakran bekapcsolom a fordítót. A gugli egyre okosabb. Bár -ha valami nem tetszik- visszanézem az angol szöveget. 70+ fölött így egy kicsit egyszerűbb.
2020. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Annál inkább is ezt gondolom, mivel az internet intézménye egy hatalmas szélhámosság ha annak arányait vizsgáljuk, - az elérhető információk mennyiségének arányait tekintve túlsúlyban vannak azok az információk, amelyek dezinformatívak, az informatív információk pedig számtalan változatban vannak sokszorosítva. Nem jelent veszteséget ezek kihagyása.
2020. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 meszike91 ***** válasza:
79%
Én is lényegében azért kezdtem el angolt tanulni, mert az internet nyelve. Az elején még nem is tudatosan, csak ragadt rám ez az.
2020. jún. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Én nem tudom elképzelni, milyen lenne ha nem tudnék angolul.

Kicsi koromtól elkezdtem tanulni, csak úgy magamtól, anyám még ellenezte is.

2020. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Háát... én azért bármit olvasok, az javarészt magyar, és őszintén felbosszant, ha angol tartalmat látok. Nem azért, mert nem tudok angolul, hanem azért, mert magyar vagyok. Már azzal sem tudok megbékélni, hogy a legtöbb munkahelyen legalább tudnod kell angolul a saját országodban, és sokan emiatt nem tudnak elhelyezkedni, mert a munkájukban kiválóak, csak nyelvérzékük nincs.
2020. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
Régebben foglalkoztam játékok fordításával is, mert sokkal szimpatikusabb valamivel a saját nyelvemen foglalkozni.
2020. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Engem kevésbé a hírek, események érdekelnek bővebben (mint amennyit magyarul elolvashatok), hanem különféle témák. És igen, baromra zavaró volt, mikor egy cikk címét értettem és nagyon érdekelt volna a tartalma, de nem tudtam lefordítani :( Mióta jobban tudok angolul, sokkal több információ áll rendelkezésemre. Meg a dalszövegeket is jobban értem :)
2020. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Rengeteg szakterületen CSAK angolul vannak infók, szóval angolul tudni KELL.
2020. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!