Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem tud angolul, azt nem...

Aki nem tud angolul, azt nem zavarja hogy rengeteg mindent nem tud/ért a világból?

Figyelt kérdés
Jóformán az összes hír, történés, esemény, információ angolul kerül fel az internetre. A többi hírportál/TV ezeket veszi át, fordítja le. Viszont rengeteg hírt eleve meg se írnak magyarul, vagy sokszor félre fordítják, direkt átvariálják, cúsztatnak.

2020. jún. 9. 07:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%

Csak egy kérdés: tudsz kínaiul?

És ha nem, akkor nem zavar, hogy a világ legnagyobb nyelvéből egy kukkot sem értesz?

De kérdezhettem volna a spanyolt és a portugált is. Ha egyiket sem beszéled, akkor egy teljes kontines nyelvileg elérhetetlen számodra.

Vagy kérdezhettem volna az orosz és arab nyelveket is.


Az, hogy "Jóformán az összes hír, történés, esemény, információ angolul kerül fel az internetre", egész egyszerűen nem igaz. Te azért látod így, mert angolul tudsz, és azokat a hírforrásokat nézed. De teljes mértékben elsiklasz az összes orosz, arab, kínai, spanyol, hindi, finn, stb. hírforrás felett. Ha arabul tudnál, és arab hírforrásokat olvasnál, akkor meg úgy éreznéd, hogy arabul jelenik meg "majdnem minden".

2020. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Az angol mellett németül és oroszul is tudok, spanyolul csak kicsit, ennek "ellenére" minden szakmai vagy a hobbijaimmal kapcsolatok infók angol nyelven találhatóak.
2020. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Metionin ***** válasza:
82%
Környezetfüggő, anyámékat a faluban nyilván nem zavarja hogy egy idegen nyelven se tudnak, ott az a normális. Egy másik környezetben meg az ha legalább angolul tudsz. Nekem van ismerősöm aki velem egykorú és minden ismerősének minden angolul megosztott zene, mém, kép, egyéb alá odaírja hogy jaj de kár hogy nem értem :D
2020. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Bizony, ha valamire valaszt keresek, angolul irom be a kulcsszavakat a Google-ra, es az angol nyelvu talalatok kozul valogatok. Nem okoz problemat kiszurni a megbizhatatlan forrasokat.
2020. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13%
11-es. Nem tudok se kínaiul, se portugálul. De ha pl Kínába utaznék, valószínű elboldogulnék az angol nyelvvel. Kínai/portugál/orosz hírekre meg ki kíváncsi? ;)
2020. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 gabesz147 ***** válasza:
72%

Én már nem fogok angolul megtanulni, a koromnál fogva, de tudomásul kell venni, hogy ma már tudni kell, a fiatalabbaknak, tanítják is, ez talán a fő világnyelv, a német is csak utána következik. A Google fordítót használom, ha valami feltesznek pl. a F.B.-re, azzal is kiszűröm, hogy baromság:-), vagy nem. De azzal nem értek egyet, hogy

"Jóformán az összes hír, történés, esemény, információ angolul kerül fel az internetre." A TV-ét is kell nézni, mértékkel, több adó híreit, abból összeáll a kép:-).

2020. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem minden magyarul jelenik meg, még ha angol vagy más nyelvű, legfeljebb felvillan eredetiben és már vált is magyarra. Még a legelején beállítottam az automatikus fordítást mindenre. Régen nem fordított ilyen jól, mint ma.
2020. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Csak a hosszú szövegeket fordíttatom le. Ahol a fordítás gyanús, visszanézem az eredetit, de rendszerint rájövök, hogy mit értelmezett félre a gugli.

Így azért gyorsabb.

2020. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!