Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nyernétek párszáz milliót...

Ha nyernétek párszáz milliót valahol, elmondanátok valakinek?

Figyelt kérdés
Ha elmondod, akkor az onnantól már nem lesz titok. Én ajándékoznék pár embernek valamennyit, de nem mondanám el honnan van, mennyiből adtam.
2020. jún. 11. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem mondanám el senkinek. Alapból nincs sok ismerősöm, a közeli családtagoknak pedig annyit mondanék, hogy nyertem kaparós sorsjegyen pár milliót.


Mivel jelenleg egyetemista vagyok, befejezném a szakomon hátralévő 2 évet, aztán fognám magam, és elköltöznék Dunántúlra, ahol vennék egy csendesebb városban egy ingatlant, leraknám a jogosítványt, vennék egy olcsóbb elektromos autót, a többi pénzt meg egy befektetési tanácsadó segítségével a lehető legalacsonyabb kockázatú dolgokba fektetném be. (Nyaralók vétele és kiadása pl Hévízen, a Balatonnál stb.)


Mindemellett, szerintem ugyanúgy dolgoznék a leendő szakmámban, nagyobb lelkesedéssel, mint ami jelenleg van iránta. (Pedagógus képzés)

2020. jún. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A pontos összeget nem. Aki fontos az meg onnan tudná, hogy megjelenik egy része a számláján :)
2020. jún. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 Azt kívánom hogy nyerj. Bár már nyertél ezzel a felfogással.
2020. jún. 11. 23:51
 4/12 anonim ***** válasza:

1# vagyok: Az a baj, hogy a statisztikák alapján olyanok nyernek nagyobb (+10 millió forintos) nyereményeket, akik lelkileg / szellemileg nincsennek arra felkészülve, hogy a nyert pénzt normálisan felhasználják:


Van az a típus, aki elmondja a közeli és távoli rokonoknak, meg barátoknak, hogy mennyit nyert, aztán ezek az emberek szépen lassan megkeresik kisebb-nagyobb kérésekkel ("Tudnál kölcsönadni pár százezret, a lányomnak szeretnék segíteni az autóvásárlásban, stb.) Ha az illető nem ad, akkor lelkiismeret furdalást fog érezni, mert most ugye megteheti, hogy adjon. És így szokott elherdálódni az 1 - 50 millió forintos nyeremények nagy része.


Aztán van az a típus, aki vérszemet kap, és kiéli azt az életben, amit eddig nem tudott megtenni: Utazás exotikus helyekre, drága szállodák, drága bulik, luxusautók, luxus ház, szerencsejátékok, drogok, aztán oda is van a pénz. (Ez általában +50 milliónál)


Meg van az a típus, akinek pl saját magamat tartom.

2020. jún. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első sorban én is befektetném alacsony kockázattal nagy részét, egy részét meg magas kockázatú valamibe, hátha bejön, nem értek hozzá nagyon. Utaznék is, ha úgy gondolnám akkor bérelnék néha drágább dolgokat, de venni semmiképp nem, legfeljebb egy elektromos autót.
2020. jún. 12. 00:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Amennyi pénze van egy gazdag embernek átlagos vagyoni helyzetűek közt vagy szegényebek közt, az összes pénzének sokszorosát komolyan megindokoltan kérnék ek tőle.

Távolabbi ismerősök hozzátartozóik drága és finoman szólva kétséges eredményű gyógykezelésre például. De ha nemet mond, kegyetlen és nem hisz a szeretett személy gyógyulásában. ...


Bűnügyi kockázat is van.


Az emberek viszonyulása hozzá, is ohatatlanul megváltozik.


Amúgy sok embert ismerek személyesen, akinek ennél jóval nagyobb vagyona van.

2020. jún. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hívjatok önzőnek de nem mondanám el senkinek, mert ez soha nem a megfelelő embereket vonzza. Annyit tennék hogy végrendeletben a szüleimre és a testvéremre hagynám ami a halálomkor az én nevemen van.


De addig is: elmennék végre LASIK-ra hogy ne szoruljak szemüvegre, letenném a jogsit, vennék egy kocsit, vennék a Dél-Dunántúlon valahol vidéken (de közel valamelyik városhoz) egy házat valami szépen rendbentartott településen, a többit meg befektetném. Munka helyett egyenlőre továbbképezném magam IT-ben, blogolnék, szabadidőmben meg ülnék a teraszon, söröznék, olvasnék és élvezném a csendet.

2020. jún. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tuti kikotyognám 1-2 embernek.
2020. jún. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:

Valószínűleg csak anyáméknak mondanám el.


Nagyon sok lottónyertes pár év után megint visszakerül nullára. Sajnos a sok pénzzel nem jön pénzügyi felelősség. Aki a 200 ezres fizetését is elveri az el fogja verni a 400 ezres fizetést meg a hirtelen jött 100 milliót is. Itt gondolkodásbeli problémák vannak.

2020. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem mondanám el, max a szüleimnek, mert nekik adnék is.
2020. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!