Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A villámlástól való félelem...

A villámlástól való félelem az meddig normális, és mi az, ami már beteges?

Figyelt kérdés
Mondjuk az, ha valaki nem mer kimenni az udvarra amíg villámlik, városban az utcán mászkálni, buszpályaudvaron az épületből kisétálni oda ahonnan a busza indul, nem mer megfürödni miközben vihar van és villámlik, ezek beteges dolgok?
2020. jún. 15. 05:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem megyek sehová ha villámlik, főleg nem bringával. Nem nevezném félelemnek, óvatosság. Nem keresem a bajt. Csapott már be tőlem kb. 2m-re villám.
2020. jún. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem beteges. a villammal nem jó kekevkedni
2020. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem semmikor sem normális
2020. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Villámláskor tényleg nem ajánlott fürdeni. Tehát ez semmiképpen sem beteges.
2020. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha lehet választani, akkor inkább legyek "betegesen félő", mint bátor halott.
2020. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A villámlástól való félelem teljesen jogos, amit te leírtál egyáltalán nem mondható betegesnek szerintem. Sokan félnek sok olyan dologtól ami pl egyáltalán nem "ésszerű", mégse mondjuk betegesnek, max fóbiának :)


De ez a villámos dolog sima félelem, nincs semmi gond vele, sokan félnek a vihartól, nem is alaptalanul.

2020. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A villámlástól való félelem - szerintem - soha nem túlzás. A napi szintű megvilágosodások sajnos olyan szinten véletlenszerűek, hogy a villámlás hatásaira nem lehet előre, pontosan kiszámítható módon felkészülni. Ez a kellemetlen benne. Volt olyan történet, hogy egy férfit a hosszú férfiassága mentett meg, amikor kerékpározott egy viharos terepen. A villámot a kerékbár irányába a farka földelte le. Kihagynék egy hasonló élményt, ha megtehetem. A napokban a tetőn keresztül (!) csapot be a házba egy ember mellé a "vaku", - nem tudom, volt-e ideje arra, hogy összecsinálja magát. -Tehát a fedél alatt sem lehetnek nyugodtak az emberek, hiába is véli így az emberek túlnyomó hányada. Most éppen azon rágódom - hónapok távlatában, - hogy miként oldjam meg egy vertikális antenna villámvédelmét, mivel nem gyújtópontot szeretnék telepíteni a lakótelepi ház tetejére, hanem egy villámoktól jól földelt antennát.
2020. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, hogy az atombombától való félelem az meddig normális, és mi az, ami már beteges?
2020. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!