Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar embernek mindig minden ingyen kell?

Figyelt kérdés

Tetoválóművész vagyok. Rendszeresen kapok megkeresést emberektől, akik ingyen, vagy jól lenyomva az árat szeretnék a melót ilyen-olyan okokkal, íme néhány:

-ez csak egy kis dátum, neked 2 perc

-terhes vagyok / válok / csóró vagyok, nincs pénzem

-jelképes összegért

-mert olyan cuki vagyok

De nem csak nálam jelentkezik ez: szerelő barátomhoz ingyen vinnék a kocsit, edző haveromtól ingyen tanács, ingyen edzésterv, fodrász ismitől ingyen festés, póthaj stb. Minden ingyen. Nyilván nem csak itt vannak fillérb_szók, de itthon gyakorlatilag általánosnak mondható ez. És pénztárcától függetlenül.



2020. jún. 17. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Masszőrként ugyanezt tapasztalom... "Új, imádom ha masszíroznak, jövök.. ok 5000ft lesz óránkét.. Ja.. akkor nem"


Webshopot építek.. mondom 250e a végösszeg.. válasz: De hát ingyenes programot használsz, minek fizessek? Mondom: Ha ingyenes, akkor te is össze tudod kattintgatni magadnak, sok sikert hozzá.

2020. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert Magyarország egy csóró ország. Az életszínvonal pocsék, a munka meg büdös.
2020. jún. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Fura, en sosem alkudoztam. Biztos nem is vagyok magyar.

Amugy mivel alacsony az eletszinvonal, allami szinten szervezett a mutyi es korrupcio, ezert igy kondicionalodott a nep.

2020. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

[link]


2019-ben, ha igaz a cikk, a nettó mediánbér 152 ezer forint körül volt, erre te elkérsz ötezret egy óra masszázsért :D Hát ezért. Persze nem az ötezer forint a sok, hanem a fizetések nevetségesen alacsonyak.

2020. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lazy Lover ***** válasza:
59%
Ok okozat ha nyugati fizetések lennének talán nem lenne ez
2020. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem tanulták meg, mi az a piacgazdaság, illetve megtanulták, csak azt is egy hibrid módszerrel.
2020. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Mert itt ilyen az átlagemberek mentalitása. Ebben az országban élnek olyan szinten gátlástalan, pofátlan emberek, akiknek ha ingyen kínálsz fel valamit, akkor azon kezdenek el alkudozni, hogy ugyan fizessél már egy összeget azért a szívességért, hogy méltóztatik elfogadni tőled valamit! Ha valakivel gálánsan viselkedsz, valakivel úriemberként bánsz, akkor zavart szempárok fürkésznek rád, mint gázálarc membrán nélkül, hogy meg vagy hibbanva.
2020. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Alacsony bérek, normál árak, magas adóteher. Ruszkikkal egy szinten mozgunk a mai napig.
2020. jún. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jó, tényleg gáz, de azért ott van a másik oldal is, hogy hát ezt az 5000 forintos órabért én se értem.:D

Szerintem rögtön 10 ezret kérj, aztán csodálkozz még jobban.:D

2020. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Budapesten él valószínűleg, ahol egy 10 perces sima hajvágás is 3000-nél kezdődik, vagy több. Mi sem dolgozunk kevesebbért, de az árak is magasabbak, gyakorlatilag minden másfélszer-kétszer annyi, mint vidéken. 5000 órabér masszázsért nem sok, fárasztó munka lehet.
2020. jún. 18. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!