Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fozzek ami nem draga es 2...

Mit fozzek ami nem draga es 2 embernek eleg (2 naponta fozok) Honap vegeig maradt kb 8000ft etelre internet ingyen van mert masokkal lakunk igy nem kell fizetnunk?

Figyelt kérdés
van itthon csirkecombok meg disznohus kb 6 adagra valo viszont mas etelek is erdekelnenek ami tenyleg olcso es nem kerul sokba!

2016. máj. 3. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Tehát 8000 forint van kajára május 31-ig?
2016. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Disznó hússal: 3x2 adag

- rizses hús

- ragu gombával felturbózva

- brassói aprópecsenye


- Veszel kb. fél kg. csirkemájat, abból 1-2 db-ot főtt tojással, zsemlemorzsa, fűszerek stb. egy kis tölteléket és a csirke-bőre alá töltve.

- A máj többi részéből resztelt máj nokedlivel

- Annyi nokedlit kavarj, hogy következő napra maradjon, és lehet belőle tojásos nokedli


Egy szál füstölt kolbász (esetleg virsi), a feléből:

- rakott krumpli

- Spencer-féle hagymás bab


Veszel 60 dkg darált húst,

- felét paradicsomos húsgombóc,

- rakott kelkáp


Paprikás krumpli, krumplis tészta,

2016. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Hoppáhoppá. Ez kevés pénz, itt már előszedném a legolcsóbb ételeket, amiket tudok s jónak tartok. Pl. sárgaborsót ennék rizzsel és sült káposztával, ezeknél olcsóbb ételeket nem tudok, s ugye, így a komplett fehérjét is össze lehet hozni... Azért dobnék rá pár tojást, az se drága, de azért már nem az az árszint... Személy szerint darált lenmagot is szórnék a sült káposztámra, de én nem bírom a szénhidrátdús táplálkozást, s egész hónapban kicsit rosszul lenni nem vonzó.

Természetesen más zöldségeket is használnék, változatosság is kell, de az alap az lenne, amit írtam.

A húsból egy kevés simán bekeverhető a rizsbe egytálételnek, de ehhez már nem értek, mivel nem szoktam húst enni.

2016. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Egész hónapra 8 ezer forintotok van? Az heti 2 ezer, napi 270 forint és két emberre kell beosztani...


Hát, ez úgyszólván Mission Impossible :(



Itt egy próba bevásárlólista, tescós. Van benne sok liszt, olaj, kétnaponta egy kiló kenyér, egy kis tejföl (heti egy nagyobb doboz), lekvár, margarin, rizs, kevés zöldségkeverék, élesztő. Még pár db tojás talán belefér ezen felül, vagy egy-két fej hagyma.


Szóval ebből lehet csinálni palacsintát, lángost, rizibizit, margarinos kenyeret. Kb. ennyi férhet bele. Meg a husi, amit még megmentettetek.



Tesco Value 12%-Os Tejföl 450 G - 4 dobozzal, heti egy doboz ÖSSZESEN:756 Ft



Rama Vajas Íz 79% Zsírtartalmú Margarin Sütésre És Főzésre 250g 2 csomaggal ÖSSZESEN:596 Ft


Gyorsfagyasztott Zöldségkeverék Mexikói Módra 1000 G 2 csomaggal ÖSSZESEN:798 Ft


Budafok Sütőélesztő 50 G 5 csomaggal ÖSSZESEN:275 Ft


Yano Indica Rizs „A” Minőségű 1000 G 2 csomaggal ÖSSZESEN:558 Ft


Jam Sárgabarack Dzsem Csökkentett Cukortartalommal 600 G 1 üveggel ÖSSZESEN:359 Ft


Tesco Finomított Napraforgó Étolaj 5 L ÖSSZESEN:1 692


Fehér Kenyér 1 Kg 15 kg ÖSSZESEN:2 385 Ft


Tesco Value Búzafinomliszt BL 55 5 kg ÖSSZESEN:490 Ft

2016. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
#2 Amiket te felsorolsz, azokkal a kajákkal egy hétig sem húzzák. Kb. 300 forint egy kiló krumpli manapság, a narancs olcsóbb. Máj meg tojás, kolbász...
2016. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha minden kötél szakad, akkor a liszt+víz megsütve is ehető, én szinte hónapokig ezen éltem. (Hálisten már nem.. :) ) Tehetsz bele fűszert is, ha batyuszerűre csinálod és van egy kis szalámid azt a közepére tegyed, lehet izesíteni bármivel. Plusz sok sok kenyér, jobb napokon vajjal. Sok szénhidrátnak tűnik, de nem lettem beteg, viszont nagyon lefogytam akkoriban, 167 cmhez voltam 46 kg, úgy, hogy alapból 55-56 kg voltam. Kitartás! :)
2016. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Aha, ez kevesebb, mint 50 forint/étkezés/fő.

2 szem üres főtt krumpli minden étkezésre, akkor talán elég lehet.

2016. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

Lekvár meg tefjöl ennyi pénzből?

Ne vicceljünk már.

2016. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

rizs, hüvelyesek

8000 forintból mást nem fogtok enni egy hónapig


amúgy mi van pontosan otthon? az utolsó morzsáig írd le!

2016. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
A lekvár nekem is durva volt, tápanyag, egészség és ár szempontjából is kiesik ilyenkor.
2016. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!