Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanulhatnék meg rajzolni?

Hogyan tanulhatnék meg rajzolni?

Figyelt kérdés
Mindig szerettem rajzolgatni, festegetni, színezni, mintázni stb. viszont sosem tanultam és emiatt fogalmam nincsen, hogy hogyan kell. Az a vicc, hogy pl. egész jól megy az árnyékolás (ceruza, kréta, festék), az akvarellel és pasztelkrétával is egész jól bánok és bizonyos formák mennek (pl. virágot viszonlag még tudok rajzolni, egy-két állat is megy), de portrét abszolút nem tudok rajzolni, hogy ténylegesen ember formájú legyen. Nagyon sokszor nekiláttam már, de mindig az lett a vége, hogy végül lemásoltam (kinyomtattam és átrajzoltam a papírról) és kidolgoztam, átugorva a rajzolást magát. Ez így elég gáz, illetve azért a legtöbb rajzomon szintén látszik, hogy nem tudok rajzolni (ami figuratív). Fogalmam nincsen, hogy hogyan kell, mi alapján stb., mindig csak úgy durr belevágok és majd lesz valami. A youtube-on rengeteg videó van stb., de amiket eddig láttam számomra nem voltak túl informatívak ebből a szempontból és a legjobb az lenne, ha a kezdetektől kezdve láthatnám, hogy mégis hogyan kell ezt és hogyan tanítják.
2020. jún. 20. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:
jobb agyféltekés rajztanfolyam nekem sokat segített.. a pálcikaembertől eljutottam az arcképig. A probléma, hogy másolok, élő arcot nem tudok reálisan lerajzolni, mindig torz lesz. Rengeteget kéne gyakorolni (rengeteg = több 1000 óra)
2020. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!