Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért okoz örömet egyeseknek...

Miért okoz örömet egyeseknek a horgászat?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta horgászom, de fogalmam sincs miért. Megenni is szeretem a halat, sokkal jobban mint régen, de nem csupán ezért szoktam, ha akarnám meg tudnám venni. Mégis az egész egy nagy rituálé, a szerelés, a készülés, vajon aznap mi a megfelelő taktika, etetés, stb.

És persze ha jót fogok, akkor hazahozom. De ha pl. csak pergetni megyek le a patakra, akkor sajnálni is szoktam őket. Miért jó az nekem, ha kirángatom szerencsétleneket a vízből, majd visszaengedem? Igazából egy-két horgász barátom van akiknek megmutatom a fotókat, de semmi bizonyítási kényszer nincs bennem, hogy nekem most minél többet vagy nagyobbat kell fognom. Nekem ez lehet valamilyen pótcselekvés, de mindenkinek az lenne? 26/F



2020. jún. 20. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
A vadászösztön miatt.Képes vagy biztosítani az ételt gondolom az érzés még a vadászó- halászó korból maradt.
2020. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kikapcsol. Másra nem koncentrálok. Van benne egy kis verseny, egy kis heccelés. Jó a társaság. Lehet fejlődni, tanulni. Van cél : kifogni a halat. 2 éve még nem volt túl drága. Valamelyik hal még finom is.


Ha megnézed a motivatorokat, nagyon sok mindenre választ ad a horgászat. Így a végén életerőt ad.

2020. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Ez milyen kérdés már?

Ez olyan mitha azt kérdeznéd, hogy miért szeretnek biciklizni? Mert kiszellőztetik a fejük de még izmokat is erősítenek! Ez hülye kérdés!

2020. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem hülye kérdés.

Szeretné tudni. Keresi mit jelent másnak. Keresi mit jelent magának, mivel tudna azonosulni.

Szerintem ez egy kifejezetten jó kérdés. Főleg, ha személyesen van megválaszolva és nem lehurrogják.

2020. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Apu szeretett horgászni. Ő mindig azt mondta (ha kérdeztem, miért), hogy a csend, a nyugi, a jó levegő miatt.
2020. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Erről a témáról értekezik a Ponty világ friss (2020/3) lapszáma a "Megfertőzve" című cikk, a kérdezőnek ajánlanám, hogy olvassa el.
2020. jún. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!