Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon magamra veszem a világ bajait? Szeretnék erről leszokni.

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy elég sok dolog rosszul esik. Nagyon megérintenek mások problémái is. Nem (csak) személyes ismerőseimé, hanem úgy általában, hogy az emberek milyen gonoszak egymással, vagy ha valakit bántanak, vagy ha a jelenlétemben rondán beszélnek másokról, ilyesmik. Még akkor is, ha semmi közöm hozzá. Alapvetően úgy érzem, ki vagyok ábrándulva az emberekből úgy összességében. Nem vagyok embergyűlölő, vannak barátaim, nem vagyok egyedül, de minden olyan mélyen érint: a hírek, a társadalmi kérdések, a problémák, a szörnyűségek a világban. Szeretek írni, novellákat és verseket írok, de amikor visszaolvasom, akkor is néha azon kapom magam, hogy egy totál megkeseredett, picsogó valaki alkotásai. Ez rossz, megterhelő, de nem tudom, hogy legyek lazább.

2020. jún. 21. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Találj más elfoglaltságot. A világot úgyse tudod megmenteni, az emberek felett sincs hatalmad, akkor minek fektetsz bele energiát? A saját életeddel törődj. Semmi közöd ahhoz, hogy éppen Jancsika megcsalta Juliskát Zsófikával. Magánügy. Gondolj bele, ezzel most te mit tudsz kezdeni? Semmit, nincs beleszólásod az életükbe, megváltoztatni őket nem tudod.

Minden fejben dől el, minden csak rajtad múlik.


Egyébként össze fogsz roppanni a végén, és saját magadnak ásod meg a sírodat idő előtt ezzel a viselkedéseddel.

2020. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ez segít kérdező, én is ilyen vagyok. Egy jó ideje emiatt már le is szoktam a hírolvasásról, nem foglalkozom ezekkel a dolgokkal. Próbáld meg te is kizárni.
2020. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A saját gondjaid elől menekülsz a globális problémákkal való foglalkozásba. Éppúgy, ahogy a munkaalkoholista a melóba a családjával való foglalkozás elől.
2020. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Kérdezd meg magadtól, hogy nekem ebből a hozzáállásból mi a hasznom? Mit érek el vele? Mi történne, ha nem foglalkoznék minden-, és mindenki bajával?
2020. jún. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"A saját gondjaid elől menekülsz a globális problémákkal való foglalkozásba. Éppúgy, ahogy a munkaalkoholista a melóba a családjával való foglalkozás elől."


Ezzel nem értek egyet, nem hiszem, hogy ez így működne. Társadalilag érzékeny vagyok, mindig érdekeltek ezek a dolgok, művészi alkotásaimat is általában ilyen témákról írom, különben hogy szólhatna bármiről is?

2020. júl. 17. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!