Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki jól szituált...

Mitől lesz valaki jól szituált, megnyerő külsejű?

Figyelt kérdés

- Jó öltözködés

- Megfelelő, archoz illő hajviselet

- Ápolt fogsor

- Esetleg egy karóra (mindkét nemnél lehet róla szó szerintem)

- Tisztán tartott, jó állapotban lévő cipő

- Megfelelő testtastás és testbeszéd

- Ne legyek büdös, vagy láthatóan ápolatlan


Nekem ezek ugrottak be. Nektek mik vannak? Most nem a viselkedés, megnyilvánulások vannak terítéken, csak a külsőségek.


Szerintetek mik vannak még?



2020. jún. 24. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Az illat szerintem nagyon fontos. Egy jellegzetes, de nem túl tolakodó illatú parfüm.

Valami ékszer a kézen. Karkötő, karóra, gyűrű, nőknél ápolt, szép körmök (lakk, akár géllakk is)

A haj egységes, nem kopott, nem látványosan töredezett, nem lenőtt, nem korpás vagy zsíros

A bőr sima, nem fényes, zsíros, nem hámló

Ápolt szőrzet, férfiaknál visszavágott, az arcél és a nyak mentén leigazított szakáll vagy borotvált/borostás arc, a nőknél szépen szedett, szimmetrikus szemöldök, puha, szőrtelen bőr (a karon is)

A ruha anyagával is sokat lehet dobni az összképen. Egy ruha vagy legyen szándékosan átlátszó anyagú vagy ne legyen átlátszó. Az ingen/blúzon átütő mellbimbó, trikó vagy melltartó visszataszító tud lenni. Érdemes ezért jóanyagú felsőt választani (alá a hozzá illő színű fehérneművel). Ugyanúgy probléma az is, ha a bugyi vonala látszik a nőknél, ami kettészeli a farpofájukat. A feszes nadrágokhoz érdemes lágy anyagú bugyit felvenni, aminek nem látszik a vonala. A cipő esetében a minimum, hogy legyen tiszta, de lehetőleg ne vonzza a figyelmet. Ócskának és közönségesnek tartom ezeket a bumszli neoncipőket. Igazából minden ruhát, ami neon és nem sportolni vagy valami beöltözős bulira veszik fel.

Megfelelő testtartás, gyakran egy tónusosabb, erősebb alkat is előnyös lehet (mindkét nemnél). Sok helyen nem feltétlenül előny, ha egy nő minden vonása törékeny és feminin, fontos az egyensúly.

Nőknél ismét nem erős smink, bőrszínhez illő árnyalatok, a smink többnyire natúr legyen vagy egy arcrész domináljon (szemek vagy száj, de nem mindkettő). Ha valaki erős rúzst használ, az legyen minőségi, ami nem tapad a fogakra. Nem szép az sem, mikor a szemhéj redőiben felgyűlik a festék. Ha valaki a több sminket preferálja és az alapozáson túl akar még valami színt használni az arcán, nagyon figyeljen arra, hogy minőségi anyag legyen, mert sokkal szembetűnőbb, ha kenődik vagy kopik. De ez természetesen nem szükséges, elég, ha a bőr nem fényes és viszonylag egyenletes, a szemöldökkel együtt. Esetleg szempillaspirállal javítva (azt sem csomósra festve), azzal nehéz mellélőni. Aki plasztikán töri a fejét, az is vigyázzon, ha nincs pénze jó szakemberre, ne akarja, mert közönséges és ócska lesz: a nagy műszempilla, az agyontöltött ajkak és a rossz minőségű festékkel és szálazással készített szemöldök is nevetséges)

Ha már fogak, a frontfogak épsége fontos szerintem. Nem kell hófehér fogsor, az is tűnhet művinek, inkább egy egységes, egyenletes fogazat az előnyös. Természetesen reggel és este mosva, fogselymezve és rendszeresen ápolva, mert az undorító, mikor a fogkő vagy a lepedék megtöri a fog felszínén a fényt.

Ami még számomra fontos, a jó artikuláció. Nyissa ki az illető rendesen a száját, ha beszél.

Kézfogásnál érdemes törekedni, hogy a kezek ne legyenek izzadtak.

2020. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor megláttam hogy mennyit írtál, először hangosan káromkodtam egyet. Nem mertem volna arra gondolni hogy ekkora, és ilyen remekül jól kifejtett választ fogok kapni. Hát, le a kalappal. Teljes egészében kielégítetted minden igényemet, köszönöm szépen! Zseniális, nagyon hálás vagyok érte, kár hogy csak egyszer lehet pontozni valakit.
2020. jún. 24. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Köszönöm, örülök, hogy segítettem :)
2020. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bár nem tudom ki a franc pontozott le és miért. Nem az átlagos követelményeket kértem, hanem a ténylegesen JÓ külsőt. Biztos valaki félreértette. Mindenesetre hálás vagyok!
2020. jún. 24. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, én visszapontoztam az elsőt, hogy zöld legyen :D


Amit talán nem érintett a válaszában, azok a színek. Jellemtől, személyiségtől függ, hogy valaki a lágyabb, világosabb színeket preferálja, vagy a sötéteket, de a lényeg, hogy az illető kb. semleges színskálából öltözködik (pl. krémszínek, világoskék, barna, fehér, szürke, fekete). Valahogy egy Wizzair-rózsaszínű ruhát hordó embert nem tudok jól szituáltnak tartani. Ugyanez érvényes a pöttyökre, kockákra, fodorokra, egyéb mintákra. Imádom a kedvenc, fekete alapon rózsavirág mintázatú miniszoknyámat, de nem azt fogom felvenni munkába :D

2020. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!