Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tari Annamária és kollégái...

Tari Annamária és kollégái miért terjesztik mindenhol, hogy a fiatalok az interneten élnek?

Figyelt kérdés

(Lehetne legyinteni rájuk, cihológusok, de sokan nézik-olvassák őket. Sajnos.)


Én nem látom azt, hogy az összes fiatal napi 8-10 órában 20+ különböző közösségi oldalon nyomulna - oké, vannak ilyenek is, de hogy mindegyik éjjel-nappal onlájn (a cihológusok nagyon szeretik ezt a szót) lenne, hogy a „virtuális tér fontosabb a valóságnál” stb. - mert a környezetemben vagy együtt lógnak, vagy van valamilyen hobbijuk, sportolnak, néhányan még olvasnak is, de nem tapasztalom azt, hogy internetfüggők lennének. Illetve sokan dolgoznak is, munka közben pedig eléggé nehéz mást csinálni.



2020. jún. 24. 15:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
70%
Jólvan.
2020. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

A mai fiatalok 70% internet és okostelefonfüggő. Ez tény. Ha nemcsak a környezetedet látnád, hanem nyitnál a világ felé, esetleg leülnél egyedül egy padra és néznéd a fiatalokat, akkor láthatnád, hogy legtöbbjük, csak az okostelefont nyomkodja. Könyvet olvasni is csak egy kisebb réteg szokott, de inkább nem.


Szóval, azért ezek a szakemberek azért csak jobban tudják, mint te!

2020. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
A #2-es egy boomer
2020. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

#3

Tévedsz!


Én az Y generációhoz tartozom.

2020. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ott is kapcsolódnak egymáshoz, ha lenne még más eszköz pl. teleport, azt is használnák.
2020. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Miért, nem így van? Állandóan a neten lógnak.
2020. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést is a neten tetted fel. Nézz szét a metrón, mindenki a hülye telefonját nyomkorássza.
2020. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

tény, hogy sokat mobiloznak a fiatalok, de sztem is baromira felnagyítják a problémát:


1, a pszichológia nem épp egzakt tudomány (nem vagyok szcientológus, lol), inkább egy elméleti okoskodás, ami néha működik, de sokszor inkább nem. elég, ha beszélgetsz néhány "mindenkit kielemző" pszicho szakot végzett buta nővel, mindenre vmi bemagolt nyakatekert elméletet próbálnak ráerőltetni


2, magyar lakosság tele van fiatalokat szidó boomerekkel. akiknek általában semmilyen piacképes tudásuk sincs, nyelvet nem beszélnek, de meg vannak róla győződve, hogy mindenben jobbak voltak, és "brühühü nem olvasnak már könyvet a fiatalok" :D

2020. szept. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon együgyű vagy, kedves fiatal. Nem, a probléma nincs felnagyítva. Attól, hogy valaki a te szemedben boomer, ismer fiatalokat és látja, tudja hogy élnek. Akár saját gyerek, unokaöcs vagy hugi stb.

A pszichológia nem okoskodás, ha ennek tartod, nincs sok értelme ilyen szemszögből közelíteni valamit. Megjegyzem minden tudományban vannak foltok, a amiket elméletekkel töltünk ki, a biológiában és fizikában is.


Két nyelvet beszélek még a magyaron kívül, leszarom neked mi a piacképes, mert köszönöm, remekül elélek jó körülmények között és mindenem megvan, amire szükségem van. Nem, a mai fiatalok tényleg nem olvasnak könyveket, ami elég szomorú, mert a technikai vagy más tudás ellenére a bölcsesség megy ki az ablakon. De ez a világ pontosan a digitalizáció miatt ilyen. Azt nem mondom, hogy mindenben jobbak voltunk, de több értéket lehetett akkoriban az emberekben találni és ne érts félre, nem a ti hibátok, de ezek az értékek a mai világban elkoptak. Az én korosztályom tagjaiból is, azok közül akik olyanok akarnak lenni, mint ti, csak tudnám, mi a fenének.

2020. szept. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

1, sehol nem írtam, hogy fiatal vagyok


2, semmi szomorú nincs abban, h nem olvasnak könyvet, ha interneten mondjuk olvasnak


3, te komolyan azzal, hogy a biológiában is vannak foltok? hogy lehet egy biológiát, fizikát pszichológiához hasonlítani, te atyaúristen.

előbbi kettőben vannak bizonyított, egzakt, állandó dolgok.


nálunk a mérnökökkel sem véletlenül röhögjük szét magunkat a sok pszichomókus bölcselkedésén :D


"leszarom neked mi a piacképes"


oh, ismét egy példamutató, nem trágár módon kommunikáló, roppant kiegyensúlyozott idős ember!


igazából azt se értem, miért magyarázod itt a bizonyítványt, a kutya nem szólt hozzád, és általánosságban beszéltem a fiatalokról és idősekről, mert a kérdező feltett egy kérdést, erre te itt nekiállsz pampogni.


kitalálom: humán szakot végeztél, rosszul keresel, és túl vagy az 50-en.


köszönöm, hogy bemutatkoztál, pont a magad fajtákról beszéltem: komolyan mondom, marha unalmas ez már.

az ügyfeleink között is a legh_lyébbek az 50-en túli tanárnők, és máshol sem tapasztalatom, hogy nagyképűsködésen kívül bármiben is kiemelkednének az idősebbek.


bocs, de duguljatok már el, és értsétek meg, h ti egyszerűen már nem vagytok egy szinten egy mai 20on, 30feletti (reál) diplomás fiatallal. a nyivákolásotok a régi "értékekről" meg sztem senkit nem érdekel.

2020. szept. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!