Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek milyen nehézségei...

Kinek milyen nehézségei vannak az életben?

Figyelt kérdés

Egyre jobban azt veszem észre, hogy a social media-ban pl. nagyon kevesen beszélnek a nehézségekről, ez lehet bármilyen témán belül. Sokszor azt érezheti ez miatt az ember, hogy egyedül van a problémájával,illetve azt is, hogy csak ő szenved egy bizonyos a dologtól. De a környezetembem élőkkel is sajnos sokszor nehezen lehet beszélni érzékenyebb témákról. Nekem speciel 2020 nagyon nehéz volt eddig egészségügyi szempontból, de alapjáraton rossz ez az egész bizonytalanság érzés, amit a koronavírus okozott.

Köszi, ha leírjátok az érzéseiteket, és kitartást mindenkinek!



2020. jún. 26. 01:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló anya vagyok, ez önmagában nehezített terep. Nem is vagyok már fiatal. Most éppen állást váltok, zajlik az élet, és mindig akad egy csomó nehézség. A gyerekem autista, nem tudom, képes lesz-e magát teljesen ellátni felnőtt korára, vagy rám fog szorulni.

Jó lenne ismét családban, jó lenne egy társ, jó lenne ha lenne a gyerekemnek nagyszülője (az én szüleim már meghaltak) testvére, barátai.

Persze nem panaszkodásból mondom, mert megoldom az életemet, vannak hobbijaim, örömöm. A barátaimmal mindig meg tudjuk beszélni a problémáinkat. Nem cserélnék mással. De néha nagyon nehéz. Ilyen az élet.

2020. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen természetes dolog, hogy az ember nem akarja minden gondját-baját kiteregetni a nagyközönségnek és csak olyan dolgokat oszt meg, amiket pozitívan él meg. Épp ezért nem kell komolyan venni a közösségi médiában látottak tökéletességét, ez szerintem teljesen alap.

Nekem alapvetően kevés okom van a panaszra, nagyon sokáig küzdöttem és alapvetően a legtöbb téren jó életem van, viszont van két olyan alapbetegségem, ami elég sok fájdalommal és lemondással jár. Ez van, ebből kell kihozni a legtöbbet.

2020. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

A közösségi médiában én szinte semmit nem osztok meg, sem jót, sem rosszat. A dicsekedést és a panaszkodást sem díjazzák az emberek. A család és a barátok általában kivételek, mert ők örülnek a sikereidnek, ha jól alakul az életed, ha szépen fejlődsz, és meghallgatják a gondjaidat, segítenek, ahogy tudnak.


Nekem az egyik legnagyobb gondom a félelem, szorongás, ami visszatart attól, hogy teljesen megéljem az életem. Ezen kívül túl érzékeny vagyok, mások baját nagyon a lelkemre veszem, az állatokét is.

Egészségügyi gondom is van, anyagi gondjaim is.


Viszont van tető a fejem felett, van mit ennem, van párom, akivel kölcsönösen számíthatunk egymásra, így bízom benne, hogy együtt mindent meg fogunk oldani.

2020. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szorongok a jövő miatt, nem tudom mit tanuljak, minek lesz haszna 2 év múlva..bizonytalanság, pénzhiány..családom és barátok sem annyira biztosak, hogy tudjak hosszú távra tervezni

Gyereket nem tudok vállalni , a bizonytalanra , lakáshitelt se adnak. A szaron egyensúlyozok és nem tudom mi lesz így :(

2020. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

"Egyre jobban azt veszem észre, hogy a social media-ban pl. nagyon kevesen beszélnek a nehézségekről"

Mikor kezdted el használni? Úgy két hete? És magyarul már el is felejtettél miatta?

Jó reggelt...

2020. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám alkoholista és szerencsejátékfüggő volt, ez az egész gyerekkoromat galyravágta. Volt érzékem dolgokhoz, de mivel nem kaptam elég törődést mindig 3-4-es jegyeim voltak. 16 éves koromban nagyon beteg lettem, műtétek, egész testem tele volt pattanásokkal, ez szintén galyravágta az az időszakot, aminek a legszebbnek kellett volna lennie az életemben. A testi hibák miatt, amiket a gyógyszerek okoztak 27-éves koromig nem volt párkapcsolatom. Depresszióval küzdöttem 8 évig, mindig öngyilkossági gondolataim voltak. A tanulmányaim se úgy sikerültek ahogy alakulniuk kellett volna, mérnökinfóra felvettek, (4-es matek, 5-ös infó érettségi), de mivel napi 12 órát aludtam, semmi pénzem illetve támogatásom se volt a szülőktől, még váltásruhám se nagyon, ezért az első félév felénél otthagytam. Utána Magyarországon dolgoztam, de a depresszióm rosszabb lett a kilátástalanság miatt. Ezután 1,5 évet szívtam Németországban, majd leköltöztem Ausztriába a határhoz közel, itt végre megtaláltam a számításom és a boldogságot. Van barátnő, normális kereset, spórolni és élni is tudok. Egyedül azt bánom, hogy nem tudok szakmában elhelyezkedni, mert nem vagyok elég képzett ahhoz, ezért lehet később csinálok egy képzést mint elektromos-kapcsolószekrényépítő (Magyarországon 3,5 évig csináltam egy gyorstalpalós elektroműszerészbizonyítvánnyal, de ez itt kevés).
2020. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%
galyravágta = gajra vágta
2020. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%
Hát nekem az elmúlt 4 hónapban elvesztettem a motivációm mindennel kapcsolatban, egyrészt a digitoktatás, másrészt a bizonytalanság és a rövid távú terveim összedőltek, hála a covidnak.
2020. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%
Koncentrálj a hosszú távú terveidre! Pár hónap leállás miatt nem eshet minden a kútba.
2020. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Par honap mar julius van es marcius ota nem tudok dolgozni a virus miatt mar 4 honapja es mar megtakaritott penzem sincs orulok hogy segelyt kapok de azt is ugy hogy nem magyarorszagon vagyok
2020. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!