Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A régi időkben mit csináltak...

A régi időkben mit csináltak a mentálisan/testileg fogyatékos emberekkel?

Figyelt kérdés
Legtöbbjüket úgy tudom születésüknél megölték. Lehet durván hangzik, de ha nem így tettek volna, lehet most sokkal nagyobb lenne az ilyen betegek száma, gondolom ők is szaporodtak volna azért, több betegségekre hajlamos gént hordoznánk.

2020. jún. 26. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ledobták a Taigetoszról. Szokták is viccesen mondani arra, aki nem százas, hogy Taigetosz szökevény.
2020. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanúgy eléldegéltek a szüleikkel, amíg azok nem öregedtek meg teljesen. Aztán max hamarabb meghaltak, mint az átlag velük egykorúak, mert pl. gyengébb volt a szervezetük a betegségeik miatt. Vagy érte őket valami baleset esetleg, hiszen akkoriban nem fejlesztették őket, nem létezett ilyesmi és könnyen bajba sodorták magukat. Megoldotta szerintem az élet magától ezt.

Biztos vagyok benne olyan is akadt, aki megölte a beteg gyerekét, hogy ne kelljen vesződni vele.

2020. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pl ha vak volt valaki, az szerintem halálra volt ítélve. Még ma is, el nem tudom képzelni hogy tudnak érvényesülni
2020. jún. 26. 14:55
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Törődtek velük. ŰNo nem a Thaighetoszi időkre gondolok.
2020. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gazdag, főnemesi családokban elrejtették őket a többi ember elől. Nem egy sztorit hallottam, hogy padlásszobákban, pincékben lakatták őket egész életükben. Éppcsak a szolgálók tudtak róluk.
2020. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És az egyszerű emberek, akiknek eleve szenvedés volt az élet? Én nem tudom elképzelni, hogy nagyrészük életben hagyta volna őket :\
2020. jún. 26. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A Taigetoszról (helyesen: Taügetosz) senkit nem dobtak le, nyugodtan keress rá. Az eleve egy domb, tehát nem is nagyon lenne honnan ledobni, olyan gyerekeket helyeztek oda akiket a szülője nem akart felnevelni. Súlyos történelmi tévhit ez egy olyan társadalomról ahol bűn lett volna az ilyen gyerekgyilkosság.
2020. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok most erről statisztikát felmutatni, de szerintem nem is született ennyi fogyatékos, vagy beteg ember.


A vakok pl nem voltak halálra ítélve, ugyan meg voltak kötve bizonyos dolgokban, de feltalálták magukat. Ugyanígy a siketek, némák, bár nem tudtak teljes mértékben érvényesülni, halálra nem voltak ítélve.


Az meg való igaz, hogyha már a születés után látta a bába, hogy baj van, akkor igen, valahogy megölték, mert mindenkinek jobb lett úgy. (Pl Down-szindroma, végtag-nélküliség)


Akinek pedig valami nem látható szervi baja volt, vagy komolyabb allergia, az 1-2 éven belül elhunyt.


De így is, 10 csecsemőből 5-6 élte meg a gyerekkort, és 3-4 a felnőtt kort átlagosan, tehát teljesen másképp álltak hozzá az emberek, nem ragaszkodtak ennyire ahhoz, hogy mindent és mindenkit életbentartsanak - nem is volt meghozzá a tudás és eszköztár.

2020. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!