Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb korosztály (50-év...

Az idősebb korosztály (50-év körüliek) miért tartják ilyesztőnek a legbénább horrofilmeket is?

Figyelt kérdés

Anyám 54 éves lesz nemsokára. Én 16 múltam. meglátta, hogy Hitchcock Madarak című filmjét nézem. Ha nem mondja, hogy ez horror észre sem venném.

Az teljesen más dolog, hogy nem engedi nekem (nem is értem, hogy miért) de, hogy azt mondja nekem, hogy ez borzalmas és neki kisebb traumát okozott, amikor 20 évesen végignézte.. Hááát. elsőre azt hittem viccel, kajak nevettem is elsőre, azt hittem, hogy kifigurázza. Aztán leesett, hogy háát bszki teljesen komolyan gondolja.


Aztán találkoztam anyám egyik gyerekkori barátnőjével, amikor átjött hozzánk valamiért. Kérdezte tőlem, hogy milyen filmeket szeretek. Én mondtam, hogy hát mindenfélét. Pár napja a madarak-at néztem. erre meg azt mondta, hogy Úúúriten te végig bírod nézni??? Én: hát.. igen?!


Most komolyan? ellepik a madarak a házat. na és? Több galamb ül a felső vezetéken, mint amennyi a filmben volt. Aki ezt horronak soroltatta be, azzal erősen gondok voltak szerintem...


A mostani "horror"ban is csak a jumpscare az ijesztő. SEMMI MÁS NEM!!! És ezt nem csak én gondolom így. a korosztályomban egyedül egy srác van úgy a 100 ból aki retteg. De csak a jumpscare-től.

Amúgy amikor először vetítették az Apácát, a mozi tele volt tizen-huszon évesekkel. Mint egy vígjáték úgy röhögött mindenki a filmes bakikon. A madarak meg inkább unalmas vol, mint élvezhető film.


2020. jún. 26. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de kiégeti a szemem: *ijesztő


Egyébként azért, mert jóval kevesebb audiovizuális inger érte őket, mint egy fiatalt, ezáltal lejjebb van az ingerküszöb.

2020. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Mert hozzátok képest ilyen balfékek. Ti viszont ötvenes éveitekben is megmaradtok haladó szelleműnek.
2020. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1 bocs, nagyon ritkán írom le :( alig használom...

Miféle audio ingerekre gondolsz?


2; balfékek? Mégis miért?

2020. jún. 26. 15:02
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Picit is gondolkodnál, értenéd. De nem, te inkább egy egész generációt bélyegzel meg úgy, hogy írni sem tudsz helyesen.
2020. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

de az idősebbekben is van amigdala. Az amigdala a harcolj vagy menekülj érzetért IS felel. Tehát ha feléd repül a labda akkor vagy elhárítod egy ütéssel, vagy elhajolsz. De ösztönösen pislogsz, és összerándulsz, tehát megijedsz. Erre való a jumpscare.

Az amigdala a félelmért és az aggódásért is felel. Tehát a kísérteties zene alatt, amikor várod a jumpscare-t, akkor a félelet érzet indul be. Ilyen helyzetben meg valamiért nálam és szerintem úgy mindenkinél teljesen kikapcsol ez a dolog, mert tudom, hogy mese. Mese az egész. engem nem fog megenni az apáca vacsira, tehát nincs miért félnem. ott ülök a moziban. Csak a kalanfilm része az éredekes. Meg a sztori.

2020. jún. 26. 15:05
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Te sokkal több ingert kapsz már születésedtől, mint amiben ők felnőttek. Én 35 évesen öregebb vagyok a Windowsnál, a szüleid gyerekkorában még a színes tévé is távoli álomnak tűnt.
2020. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4. akkor ha olyan jól tudod akkor magyarázd már el nekem. Elvégre egy kérdést kellett ehhez kiírnom. :)
2020. jún. 26. 15:06
 8/17 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ezért hiszik azt az idősebbek, hogy rossz a lövöldözős játék? meg a vér látványát nem bírják? Olyan természetes, hogy egy játékban szétfröccsen valakinek az agya, vagy a RE VII ban levágják a kezét a csávónak láncfűrésszel, hogy a valóságban simán végignézek egy műtétet.
2020. jún. 26. 15:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a korhoz semmi köze! Vannak ilyen emberek, meg vannak olyanok, na meg válozhatnak is, mint pl én. Sokáig én is nyugodtan néztem mindenfélét, 20as évein elején aztán olvastam egy lányról, hogy mit műveltek vele... Annyira kikészített, hogy még a híradón is elkezdtem sírni! Munkába is félve jártam sötétben egyedül, azóta a legkisebb erőszakot sem bírom! Hónapokba telt, mire nem gondoltam minden nap rá

Ennek már kb 10 éve, de nincs az a pénz amiért horrort néznék, már nem bírja a lelki világom!

2020. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ma már rengeteg inger éli a korosztályt akik az internet világába születtek.Pl sok játék durvább mint régen egy horrorfilm.Szerintem ezért,de nem vagyunk egyformák.A Madarak nekem sosem volt ilyesztő,az Apácát végignevettem.

Engem a megfoghatatlan gonosz szokott ilyeszteni mint pl az Azonosság vagy az 1408 stb.

2020. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!