Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kevésnek néznek, lenéznek...

Kevésnek néznek, lenéznek mert nem reklámozom magamat? Inkább azt kéne?

Figyelt kérdés

Feleségem családja viselkedése bánt leginkább. Soha nem kérdezték mit dolgozok pontosan, egyébként a saját lányukat se tudják mit csinál, csak hogy irodában dolgozik a szakmájában. 6 év után csodálkoztak rá, amikor véletlenül arra jártunk és mutattuk nekik, hogy hol dolgozik (nagy, modern irodaház). Ők azt hitték, hogy 2-3 nő ül egy utcai üzlethelységben vagy lakásból átalakított irodában.

Rólam se kérdeztek soha semmit, már azt is a lányuktól kérdezték mit lehet dolgozni a végzettségemmel? 3 éve meg hebegtek-habogtak amikor az esküvőkor be kellett mondani a végzettséget és kiderült hogy diplomám van mester képzéssel. Ők azt hitték hogy szakközépbe jártam csak, ennyire érdekli őket kb.

Folyamatosan lenéznek, mintha valami csóró lennék. Bezzeg a másik vejüket istenítik, mert ő folyamatosan reklámozza, hogy falusi zöldséges tulajdonosaként milyen “gazdag”.

Mások, idegenek is mindig egyetemistának, csórónak néznek. Volt olyan hogy sportoláskor megkérdezték hogy elvigyenek-e haza, ne kelljen a buszon zötykölődnöm. Aztán nagyot néztek amikor látták, hogy van autóm. 4 éve sportoltunk egymás mellett, de nem nézték ki belőlem valamiért hogy lenne egy bármilyen autóm.


Introvertált, visszahúzódó típus vagyok. Szüleim szó szerint belémverték, hogy “nem dicsekedünk semmivel, nem kérkedünk azzal amink van”. Pl gyerekkoromban minden évben a tengernél, óceánnál nyaraltunk, de ezt nem szabadott mondani az iskolában, azt kellett mondani, hogy a Balatonon kempingeztünk. Szüleim rendes adófizető vállalkozók voltak Pesten, 50 km-t utaztak munkába minden nap, így otthon nem nagyon tudták mit dolgoznak, honnan a pénz?


Mit kéne tennem hogy felvágás, dicsekvés nélkül lássák rajtam azt, amit tisztességesen elértem (se többet-se kevesebbet)? Hogy annak lássanak aki vagyok? Máshogy kéne öltöznöm? Esetleg mindig úgy bemutatkozni, hogy “Xy vagyok, z szakmabeli”. Ismerek ilyen embert aki “X Y, minisztériumi dolgozóként mutatkozik be”.

Nem akarok se dicsekedni, se semmi ilyesmit, de gáznak érzem már amikor ki akarnak fizetni helyettem dolgokat, mert azt hiszik nincs egy vasam se. Inkább úgy kéne csinálnom mint a másik vejnek és reklámozni magam, okoskodni, megjegyzéseket tenni?


2020. jún. 30. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én értem,hogy nem túl jó érzés, ha koldusszegénynek nézik az embert és "de gáznak érzem már amikor ki akarnak fizetni helyettem dolgokat, mert azt hiszik nincs egy vasam se.". Viszont, ha pénzeszsáknak néznek az fényévekkel rosszabb!! Mondanám, hogy próbáld ki egyszer, hogy kicsit felvágsz, de az visszafordíthatatlan folyamatokat indítana el és onnnantól kezdve már csak pénzeszsák lennél. Szóval lépj túl ezen. :/
2020. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy viselkedsz mint aki az utolsó a ranglétrán akkor ne csodálkozz ha úgy kezelnek mint aki az utolsó a ranglétrán. Nem bonyolultabb ennél a helyzet.
2020. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

És ez miért is zavar téged? Te választottad ezt az utat. Ha nem feltűnősködsz, annak az a hozamánya, hogy nem tűnsz ki a tömegből.


Szerintem egy diplomás embernek nem kellene, hogy ilyen nehezen tudja összekötni a logikai szálakat.

2020. jún. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Várj, múltkor meg autószerelő volt a másik vejkó.
2020. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak le kell szarni, hogy mit gondolnak... úgyse lenne jó semmi. Kit érdekel, hogy a szemükben mi vagy? Attól még az igazság lehet más. Az én párom szülei meg folyamatosan a pénzügyeimről kérdezgetnek akárhányszor találkozok velük (kb 3x egy évben, nem véletlenül) Mostanra nem mondok nekik semmit, letudom valami általános szöveggel. Volt hogy azt mondtam, hogy csórók vagyunk, és de szar, akkor az volt a bajuk hogy mi biztos elszórjuk a pénzt hülyeségekre, amikor meg azt mondtam hogy jól megvagyunk, akkor meg az volt a baj, hogy mi csak ilyen irodai számítógépes tilitoli munkával hogy hogy ennyit keresünk, nem is tudjuk mi az igazi kétkezi munka. Egyszerű emberek, ne várd el tőlük, hogy árnyaltabban lássák a dolgokat. :D
2020. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!