Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire vagytok nyitottak...

Ti mennyire vagytok nyitottak az utcán szórólapozó, adománykérő, termék reklámozó emberek felé? Esetleg a telefonos verzió?

Figyelt kérdés

Èn nagyon elzárkózok előlük. Jó, ha elmegyek szórólapozós emberke mellett, elveszem, de ha látom a kezében a kis mappácskát, elhúzok mellettük, mert tudom, azoktól nem úszom meg ennyivel.

Nem azért, mert nem hiszek nekik vagy megvetném Őket csak

1. Semmi pénzem sincs

2. Borzasztó nehezen bírok vadidegenekkel kommunikálni és mivel, nehezen vagyok dolgokra rávehető, inkább elhúzok

Azt se szeretem, ha valaki odajön és a harmadik nem érdekel után még mondja tovább.

Viszont egy barátnőm az ellenkezője, Ő mindegyikkel leáll dumálni, ad nekik pénzt, aláírást vagy amit kérnek.

Ti hogy vagytok ezzel?



2014. szept. 19. 21:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Amúgy van is erről egy vicces sztorim :D

Kb 5-6 éve a TELC nyelvvizsga központot kerestem. Bolyongtam, nem találtam. Ott sétált egy anyuka a kisfiával a karján és odamegyek, leszólítom, erre elkezdi rázni a fejét és elhúz. Mondom, "De csak" és újra rázza a fejét, meg se áll.

Néztem és egyszerre csak leesett; állok az utcán, fel le járkálok, egy fekete dossziéval (azon papírokkal a kezemben), persze, hogy anyuka nem állt velem szóba. A mai napig nevetek ezen. :D

2014. szept. 19. 21:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Pénzt biztos nem, aláírást sem, de ha csak osztogat valamit, akkor elveszem, had örüljön, nem kerül az nekem semmibe. Kérdőívet nem vagyok hajlandó tölteni.
2014. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 shoona:D ***** válasza:

Én általában elfogadom a szórólapokat,meg meghallgatom őket ha van időm,hadd legyen jó napjuk,de a telefonos ürgéknek megmondom hogy nem szeretnék porszívót és hasonlók,aztán lerakom.

(Nekem személy szerint az a kedvencem mikor jezsuiták vagy mormonok jönnek téríteni.)

2014. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
Nagyon kommunikatív vagyok, (vízöntő) ha nem sietek, szinte mindenkit meghallgatok. Hamar leveszem, hogy jehovás hittérítő, vagy lejmolós, akkor rövid úton véget vetek a beszélgetésnek, - szövegem van, gátlásos nem vagyok, ha viszont olyanról beszél, ami érdekes, meghallgatom, adok útbaigazítást, pénzt és észt nem tudok nekik adni, mert az nekem is kevés van, másban viszont ha tudok segítek.
2014. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi Angliában élünk, és mi is rendszeresen belekerülünk egy olyan szituba, hogy megállítanak mappában a kezükben adománykérő emberkék, vagy valami termék reklámozók.

Ha a párommal együtt vagyunk, és akkor jönnek, a párom kicsit dühösen reagál, főleg akkor amikor mi éppen beszélgetünk valamiről, és az illető emberke simán belevág a beszélgetésünkbe, hogy

- hello, érdeklődni szeretnék...bla bla...

A párom ilyenkor megkérdezi az illetőt, hogy

-ugye látta, hogy beszélgetünk? Nem illik mások beszédébe belekotnyeleskedni.

Majd tovább megyünk.

Ha egyedül vagyok, és akkor jönnek oda, én mosolyogva mondom nekik magyarul.

- Bocsi de nem értelek.. Mit mondtál?? Tényleg egy szavadat sem értem...

Ilyenkor, mosolyognak, elnézést kérnek, de nem próbálkoznak azzal, hogy megmagyarázzák.. Ilyenkor békén hagynak.. Ez jó trükk..ha jehovák kapnak el. Náluk nem vált be.

Amikor nekik magyarul mondtam, hogy nem értem őket, az első kérdésük, hogy honnan jöttem. Én bolond megmondtam, hogy Magyarországról. Fülig érő vigyorral jött a válasz:

- Van magyar emberkéjük..

Másnap magyar füzetecskével magyar srác kopogott az ajtó előtt, hogy befűzzön a jehova csodás vallásába..

2014. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen amit írtál anyummal is történt,csak nála papírok voltak. :D

Egyébként a szórólapot elveszem,de ha már a 20.ugyanolyat adják akkor nem biztos.Akik kérdőívet akarnak kitöltetni vagy ilyesmi max akkor állok meg nagyon ritkán ha nagyon ráérek. :D

Akik valószínű adományokat akarnak,akkor kikerülöm,mert bár kapok 10.000 forintot minden hónapban(nem vagyunk gazdagok,nem vagyok elkényeztetett,de ennyi általában belefér),de akkor azt nem ilyenekre költöm el,anya sem örülne neki,meg van fontosabb(pl ruha,télre csizma,barátommal közös program stb)amire költsek. 16/l

2014. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez a Jehovás nagyon vicces volt! :D

Nekem is van egy magyaros sztorim;

Barcelonában egyik ismerősömet folyton betalálták ilyen emberkék. Már herótja volt. Azt a tanácsot kapta, kezdjen el magyarul karattyolni, akkor békén hagyják.

Na, odamegy hozzá egy emberke, elkezdi mondani a magáét, mire ismerősöm;

- Nem értem, amit mondasz!

Mire az emberke

- Ákkó mondjám mágyárúl?

:DDDDD

2014. szept. 19. 22:37
 8/11 anonim ***** válasza:
A szórólapokat mindig elveszem, mert semmibe se kerül nekem, mégis 'segítek' egy kicsit az osztogatónak...:) Adományt sosem adok (a szüleim pénzét, amiért megdolgoztak, nem erre fogom költeni), a termékreklámokat szinte észre sem veszem, annyira nem foglalkozom velük. Ha telefonon akarnak eladni nekem valamit, egyszerűen kinyomom egy "köszönöm, nem kérek semmit, viszont hallásra" szöveggel és kész.
2014. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában elveszem, de ha rossz passzban vagyok, akkor előszeretettel alázom meg őket, például "nem kell az a sz..r!" szöveggel, vagy elveszem és a szemük láttára széttépem és kidobom.

Volt már példa régebben, hogy adtam pénzt, de nagyon szégyellem is magam emiatt.

A telefonos ürgék hál' istennek elkerülnek, de valószínűleg őket is kinyomnám valami bunkó szöveg kíséretében.

Azért vagyok ilyen ellenséges, mert szerintem ezek teljesen feleslegesek, csupán felidegesítik az embert adott esetben. Nem a szórólapok, meg a telefonok miatt fogok termékeket megvásárolni.

2014. szept. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én már szinte észre sem veszem, ha a szórólapot a kezembe nyomják :D Utóbbi időben már magamtól nyúlok oda. De ugyanolyan reflexből dobom is a következő kukába, meg se nézem. Ehhez már hozzá vagyok szokva, nem zavarja meg a lelki békém.


Viszont azt ki nem állhatom, ha szépen, gondolataimba merülve sétálok az utcán, és valami számomra fontos dolgon elmélkedek - és odajön hozzám valami mappás/környezetvédő/jehova vagy akárki és elkezd dumálni. Ilyenkor vagy meggyorsítom a lépteim (és jön utánam, fuhh... de fel tudnak ezzel cseszni) vagy beszólok nekik (akkor persze ők sértődnek be... :D) vagy pedig olyan mérges leszek, hogy leállok beszélgetni velük.


A múltkor pl. egy környezetvédő csajjal leálltam beszélgetni, annyira felidegesített, hogy belemászott a gondolataimba (ez kb. hogy sétáló emberekhez odamennek, és megtörik a gondolataikat, ugyanolyan indiszkrét dolog, mintha bemennének vadidegenek a lakásodba szerintem). A környezetvédő csaj kérdezte, hogy ugye engem érdekel a környezetem? Mert bálnák meg kihalnak meg a globális felmelegedés meg kapcsoljam le a villanyt meg így-úgy anyja pi**ája és adjak neki 500 ft-ot. Erre mondtam, hogy én személy szerint lesz*rom a környezetemet, nem rugózok ezen éjjel-nappal. És hogy ha annyira érdekli a környezet, akkor menjen parlagfüvet irtani, csináljon legalább valami hasznosat is, de ne a bálnák kihalásával traktáljon engem. Mi a fene közöm van nekem a bálnákhoz, hol érdekelnek engem? Felőlem ott dögöljenek meg, ahol vannak. Erre jól megsértődött, és erre azt mondtam neki, hogy nem tudom, mit szólna, ha most én is elkezdeném azzal traktálni, amin én gondolkodtam, mielőtt megzavart...


Persze az ilyen beszélgetéseknél mindig az jön ki, hogy mennyire bunkók az utcán sétáló emberek... Hát de komolyan, tőlem ne kérjen senki semmit, nincs nekem arra pénzem, hogy bálnák életéért adjak 500 ft-ot.


Szóval szoktak ilyenek lenni. Jehovával is próbáltam már hitvitázni, de annak semmi értelme, mert azok a legidiótábbak a világon. Semmi érveik nincsenek, csak azt szajkózzák, amit gondolnak, nem hallgatják meg a másikat. Ilyen emberekkel ki akar beszélgetni? Menjenek a francba mind.

2014. szept. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!