Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kire használjátok a proli...

Kire használjátok a proli kifejezést?

Figyelt kérdés
Rám mondta egy ismerősöm, és nem értem, miért.
2020. jún. 30. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Szokták úgy is mondani, hogy lakótelepi proli. Az az ember, aki tulajdonképpen lelkileg szegény, de megadatott neki, hogy ne egy hajléktalan legyen vagy tróger. Normális életszínvonalon él, de agyilag szegény. Igénytelen, műveletlen, olyan dolgokkal foglalkozik, amik nem viszik előre, jellemzően más emberekbe is beleáll és okoskodik, mert azt hiszi, hogy ő valaki.
2020. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Manapság már mindenki mondja mindenkire.


Én az alacsony képzettségű alacsony intelligenciaszintű, tapló buta emberekre használom.

2020. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Elsősorban igénytelen önmagához és a környezetéhez is. Nem tud viselkedni, civilizálatlan.


Mensáros László színművész a naplójában pompásan összefoglalta a proli jellemzőit. A proli a csőcselék, a műveletlen, gondolkodni képtelen csőcselék. Hogy mire képesek, az pompásan megismerhető abból, amit 1919-ben és 1945-től 1990-ig műveltek. A két elemis prolikat ültették a vállalatok, intézmények élére, a miniszteri székekbe. A pártelit 90% -a sültproli volt.


A proli - Mensáros László naplójának 1982-es bejegyzéséből:


"A proli ravasz. Nem hisz neked, bizalmatlan.


Meg van győződve arról, hogy be akarod csapni. Pláne, ha tudja, hogy tanultál és szellemi munkából élsz. Tanulni csak azt lehet, hogy őt hogy kell becsapni. A gondolkodás funkcióját tulajdonképpen ebben látja. Ezért ab ovo védekező állásba helyezkedik, s inkább ő üt először, mielőtt te ütnél, és hiába magyarázod utána, hogy te nem is akartál ütni. Ezért nem lehet prolival barátkozni! Vagy ha barátkozol, eljön a pillanat, amikor fellázad tehetetlen butaságában, meg van győződve arról, hogy meg akartad alázni, fitogtatni akartad a tudásodat és ezzel valami őt kihasználni akaró célt elérni, tehát valamilyen módon a kultúrával "kivenni a fegyvert a kezéből", amivel neki örökké védekezni kell az "okos" világ ellen, és mindezekért végül elárul.


Elárul mindent: téged, a világot, a saját életét. A proli örökké érzékeny.Bosszút kell állnia. A proli a legszörnyűbb állat a világon. Bár nem akarom az állatokat bántani. A proli nemcsak a fölötte állóval szemben kegyetlen: a hasonló proli szomszédja épp úgy ellensége. Lesi, figyeli, hogy mije van. Ha egy hamutartóval többje van, már följelenti, álmában megöli (ez a rosszabb).


Tehát maguk között sem tudnak békességben élni. Nem véletlen, hogy régen nem hagyták őket szabadjára. Ma azt mondják, hogy azért nem, mert féltek, hogy az urakat fölfalják. Nem! Az urak féltek, hogy ők egymást fölfalják!"


Ugyanez mondható el a belpesti új prolikról is, akik építeni, alkotni képtelenek, hát mindent lerombolnak maguk körül.

2020. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan nem tudom. Nekem pl. az, aki folyton szipog, képtelen kifújni az orrát. Vagy vasárnap reggel füvet vág, szandálhoz zoknit hord, társaságban hangosan böfög, mindenkit túlkiabálva beszél, az utcán szétdobálja a szemetet, stb. Szóval nálam ezek már kimerítik.
2020. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én alapvetően tényleg elég csóró vagyok, havi 140 erzes fizetéssel, bérelt szobában.


De mellette diplomás vagyok, tanárként dolgozom, három idegennyelvet beszélek...


Jogosan vagyok kiakadva azon, hogy prolinak nevezett egy volt osztálytársam, aki amúgy csak azért gazdag, mert a szülei vettek neki egy házat meg kocsit?


26 évesek vagyunk amúgy

2020. jún. 30. 15:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk milyen kontextusban hangzott el rád ez a megjegyzés.
2020. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

5 Nem az iskolán, és nem a lakhelyen múlik a proliság, diplomás is ugyan úgy lehet proli, ahogy egy szakmunkás is.


Viselkedésen, mentalitáson múlik+életvitel.


Egy gazdag ugyan úgy lehet proli, mint egy szegény.

2020. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

*Elárul mindent: téged, a világot, a saját életét. A proli örökké érzékeny.Bosszút kell állnia. A proli a legszörnyűbb állat a világon. Bár nem akarom az állatokat bántani. A proli nemcsak a fölötte állóval szemben kegyetlen: a hasonló proli szomszédja épp úgy ellensége. Lesi, figyeli, hogy mije van. Ha egy hamutartóval többje van, már följelenti, álmában megöli (ez a rosszabb).


Telitalálat. Tökéletesen jellemzi őket.

2020. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kontextus:


Összefutottunk, beszélgetni kezdetünk. Mondta, hogy fáradtnak tűnök, aludtam-e? Erre elmeséltem, hogy a lakótársaim képesek hajnalig hangosan beszélni, elég nehéz mellettük élni. És erre mondta azt, hogy "tényleg nagyon gáz lehet ez a proli életmód".

2020. jún. 30. 15:20
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Nekem olyanok jelentik a prolit akik amolyan stilustalanok.


Pl a hütöje tele matricàkkal, mindenhol csaladi fotok (eltekintve az idöskorosztalytol), tele aggatva a lakas mindenféle csicsàval, vagy akik bizsukat hordanak, néhany szabadötlet pl autogumi kerékbe viràgültetés, màrkàtlan szandàlba jar ffi létére meg ilyesmik

2020. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!