Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öreges, ha vki azt a kifejezés...

Öreges, ha vki azt a kifejezést használja, h "vanni van"?

Figyelt kérdés

( Pl.:

- Van kabátod?

- Vanni van, csak nem jó rám.)


Nem arra akarok rámenni, hogy ez nyelvtanilag mennyire helyes vagy mennyire nem, hanem hogy aki mondja, az ettől öregesnek tűnik? Vagy falusiasnak? Én valahogy fiataloktól ezt ritkán hallom, de lehet, h rosszul figyeltem meg.


2018. okt. 10. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Hát én 18 éves lány vagyok, de néha kicsúszik a számon :D
2018. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem öreges szerintem, inkább kissé szlenges.


Én azt szoktam mondani ugyanígy, de viccből, hogy VANNAN

Azaz ha lehet olyan szó, hogy nincsen, akkor az ellentettje a vannan. XD

2018. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ugyan ezzel ez a stílushatással/hangulattal ezt nem igazán tudod máshogy (vagy legalábbis fiatalosabban) megfogalmazni.
2018. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Miért lenne az falusi? Én is használtam már, az általad említett példában pl. nem is tudnék mást mondani (talán azt hogy "van hát", de az meg olyan bunkós.


Mondd ezt: Éppen leledzik, csak nem jó rám.

2018. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én tudnám máshogy mondani, pl."éppenséggel van", vagy "addig oké, hogy van", csak nem akarom :D És kíváncsi voltam, hogy ez öreges-e, mert idősektől szoktam hallani, fiataloktól nem.
2018. okt. 10. 23:00
 6/9 anonim ***** válasza:
De ennek a kettőnek más a stílushatása, ráadásul z első sokkal öregesebb a második meg nagyon félénknek, bizonytalannak, már-már mentegetőzőnek hat.
2018. okt. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, hogy az még ennél is oregesebb?😂 Akkor én nagyon öregesen beszélek 😀 Én ezt a 3-at simán használom ugyanolyan helyzetekben, mikor melyikhez van kedvem. :) Amúgy sok múlik a hangsúlyozáson is, mert pl. a 3-at lehet humorosan is mondani :)
2018. okt. 11. 00:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem öreges és nem is szleng.

Nyelvtani szerkezete: Tekintethatározó és állítmány.

Olyan mint pl. a Szeretni szerettelek.

Nincs vele semmi baj, gazdagítja nyelvünket.

2018. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^
2018. okt. 11. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!