Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetnek negatív következménye...

Lehetnek negatív következményei hosszútávon a "vegetálásnak"?

Figyelt kérdés
Vegetálás alatt azt értem hogy csak kajára költök ami szükséges az egészséghez meg internet elöfizetésre ami fedezi a szórakozást. A többi pénzt megsporolom ezt úgy gondoltam hogy 9 éven át még, 1 éve kezdtem csak annyit vettem észre eddig hogy egybefolynak napok és nagyon ingerszegény az élet.

2020. júl. 2. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha senkinek nem segítesz fizikálisan, senkivel nem törődsz, csak magaddal, akkor igen.
2020. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem írtad, hogy sportolnál, és a sport hiányának lesz negatív következménye. De persze nem szükséges rá sokat költeni, olcsón is ki lehet hozni a megfelelő testmozgást.
2020. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sosem sportoltam.

Csak magammal törödöm.

2020. júl. 2. 12:32
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

El lehet húzni évtizedekig is akár egyedül otthon

Bár egy idő után mentális változás fog beállni az ingerszegény környezettől

2020. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A 3as kommented egy nagy ellentmondás. Ha nem sportolsz semmit, akkor nem törődsz magaddal, mert egészségtelenül élsz.
2020. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó rendben van a súlyom,illetve kimélem magam,nem vagyok beteges.

Max néha pulzus emelkedett


Miért lenne egészségtelen?

2020. júl. 2. 13:41
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

A szív- és érrendszeri betegségek nem a túlsúllyal, hanem az edzetlenséggel korrelálnak. Csak ugye a túlsúly általában edzetlenséggel is jár, ezért régen azzal kötötték össze.


A szív egy fura szerkezet. Ha edzed, megerősödik, akkor nyugalmi időben (például alvás, gyakorizás :-)) lassabban fog verni, mint az edzetlen ember szíve, mert egyetlen ütés több vért fog továbbítani. Több lesz a szünet két ütés között, így többet tud pihenni, és tovább bírja.


Másrészt (főleg ha egészségtelenül táplálkozol) mozgás hiányában nemalkoholos zsírmáj is kialakulhat. Ez kövéreknél nagyon gyakori, de normál testsúly mellett is 20% rá az esélyed. Utána ugyanaz a folyamat játszódik le, mint alkoholistáknál, és a vége a májátültetés.

2020. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Igen: a kommunikáció, a társas kapcsolatok, a szocializációban, rengeteg hátrány ér emiatt. Tapasztalat:(.
2020. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem azért néha-néha költhetnél másra is, hogy ne őrülj bele, nem azon a párezren fog múlni. Pl a barátaiddal elmentek valahova kajálni, vagy szórakozni. Nem minden héten, de mondjuk ha havonta egyszer, az tényleg nem sokat számít. Vagy nem tudom, mi a hobbid, ha elég hozzá egy számítógép meg internet, akkor szuper, ha nem, akkor arra is megéri költeni valamennyit.

Igazából én irigyellek, nekem is ezt kéne, hogy legyen valaha saját lakásom, csak nekem nincs ekkora önfegyelmem.

2020. júl. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Minden élőnek a Földön van lelke, van érzelme, van saját tudata. Még akkor is, ha virág, akkor is, ha állat. Minden élőnek annyi a tudata Teremtés által, amennyi saját testformájához, az életéhez, életbemaradásához, szaporodásához szükséges.



Ahhoz, hogy az Életet, annak lüktető Létezését felfogni, érteni tudjuk, ahhoz tudnia kell az Embernek, hogy az a gömbölyded anyaghalmaz, melyen az élet keletkezett, a Földünk, egy csodálatos, maga módján élő bolygó. Élő, mert két energia szövi át, mint két Teremtő Lélek. A Fehér energia Lélek, és a Fekete energia Lélek.



E két Teremtő Erőtől kaptuk a két Lelkünket, a fekete energia hálózatot, mint test-lelket és a fehér- energia hálózatot, a gondolati lelket, mint egy-egy életet adó energiát.

2020. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!